fbpx
Close

Eesti parim kodupublik ja teised järeldused meistriliiga kolmandast voorust

Avatar
-Kristjan Muuga | Foto: Helin Potter

Esimese kahe vooru suurte üllatuste järel, jätkus Eesti meistriliiga sel nädalal kolmanda vooruga. Tulemused enam nii suuri ootamatusi ei pakkunud, kuid mängudes jätkus põnevust siiski küllaga. Käsipall24.ee vaatabki taas peale toimunud kohtumistele ning teeb omad järeldused.

Meistriliiga kolmandas voorus naasis valitsev meister Põlva Serviti võidujoonele, kui kodus alistati HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 27:19, SK Tapa ja Viljandi HC tegid võitlusliku 27:27 viigi ning Aruküla/Audentes jäi kodus alla HC Tallinnale. Enne vooru tehtud ennustused läksid meil seekord kõik täppi.

Kui Põlval lasta joosta kiirrünnakuid, siis ei saa nende vastu keegi. 

Juba aastaid on Serviti trump olnud nende kaitse ja väravavahi töö ning nende tulemusena lihtsate väravate saamine kiirrünnakutest. Kolmandas ringis demonstreerisid mehed seda taas, kui koguni 17 väravat viskasid nende nurgamängijad. Kahjuks puudub meil täpne statistika selle kohta, kui palju neist olid kiirrünnakutest, kuid kuna selle positsiooni mehed neid tavaliselt lahendavad, siis tugineme allolevale Mart Raudsepa kommentaarile ja järeldame, et lihtsaid väravaid Põlva siiski sai.

“Põlvas kolmapäeval sai meie jaks teisel poolajal otsa. Servitil on palju pikem pink, meil mängisid veel Janar Mägi ja David Mamporia palavikuga ning nii joosti meid lihtsalt üle,” ütles Kehra treener Mart Raudsepp Eesti Käsipalliliidule. Näidates sellega, et meie poolt vooru eelvaates esitatud võtmetegur selleks mänguks, kas Kehra suudab peatada Põlva kiirrünnakute laviini, oligi just see, mis selle kohtumise saatuse otsustas.

Ükski võõrsil mäng ei saa kellelegi olema lihtne sel aastal

Aruküla kaotas küll kaks esimest võõrsil peetud mängu kindlalt, kuid teises voorus koduseinte toel tõestasid mehed, et mütsiga lööma ei saa ka nende vastu keegi tulla. Südika teise poolaja HC Tallinna vastu 12:9 võitnud Martin Noodla juhitav meeskond võib veel omas saalis vastaseid üllatada. Kui eelmisel hooajal kaotas Audentes oma põhiturniiri kohtumised keskmiselt üheksa väravaga, siis loodetavasti tänavu suudetakse seda tulemust parandada. Kuigi selles voorus murti koduvõistkondade võitude jaga meistriliigas, siis demonstreerisid siiski kõik omas saalis esinenud tiimid, et võõrsil peetavad kohtumised saavad sel aastal olema raskemad, kui nad on olnud möödunud hooaegadel.

Tapal on Eesti parim kodupublik

Kahjuks pole Käsipall24.ee lehel veel olnud võimalust külastada Tapa kodumängul nende saali, kuid läbi video kuuldud lärm tundus küll põrgulik. Kuigi ka Viljandis on oma ustav fänniklubi ja trumme on kuulda ka nende saalist, siis vähemalt video vahendusel hindame esimese kolme vooru parimaks kodupublikuks siiski Tapa oma. Mehed on ka kahes esimese kodumängus premeerinud publikut väga pingeliste kohtumistega, kui esmalt alistati Tallinn ja nüüd tehti võitluslik viik mulkidega. Sellised esitused saalis garanteerivad kindlasti selle, et vaba kohta on tribüünidel ka tulevikus raske leida ning sellises lärmis on kõigil võistkondadel raske Tapa vastu astuda.

Boonus: Meie teised eelvaates mainitud võtmetegurid. Kas need said otsustavaks?

Võtmetegur: Kas Viljandi noored poisid suudavad seljatada Mikola Naumi?

Minevikus on just mulkidel olnud palju probleeme Naumi seljatamisega. Viljandist pärit väravavaht oli pinnuks silmaks ka seekord. Ehk ei hiilanud “Kolka” just tõrjete arvuga, kuid õigetel hetkedel ära kaitstud pallid aitasid Tapa lõpus olulise viigipunktini. Kas just Mikola tõrjed olid need, mis otsustavaks said, on siiski raske hinnata.

Võtmetegur: Kuidas suudab Audentes peatada Kaspar Leesi?

Kui vaadata lihtsalt peale statistikale, siis ütleb Leesi visatud seitse väravat, et selle ülesandega Aruküla hakkama ei saanud. Ühe nendest skooris Lees veel seisult 27:26 ning pani kohtumisele pitseri. Lõpuks otsustas siiski matši saatuse lisaks Leesi ja Slastinovski resultatiivsetele esitustele Tallinna suurem kogemus, mis tähtsatel hetkedel väljendus kindlamas realiseerimises.

Loe Lisaks:

EELVAADE | Meistriliiga kolmandas voorus lähevad kokku igipõlised rivaalid ja üllatajad

 

scroll to top