fbpx
Close

Eesti parimateks käsipalluriteks valiti Molkova ja Jaanimaa, aasta treeneriks Musting

Avatar
-Dener Jaanimaa, Alina Molkova ja Kalmer Musting | Foto: Erakogu

Pühapäevase Eesti karikafinaali raames kuulutati välja 2019. aasta parimad erinevates kategooriates. Aasta parima käsipalluri tiitli võitsid meestest Dener Jaanimaa ja naistest Alina Molkova, noortest pärjati parimateks David Mamporia ja Polina Gorbatsjova.

Eesti Käsipalliliit (EKL) võtab parimate nomineerimisel ja valimistel arvesse kõigi arvamust. Lõplik tulemus selgub avalike ehk fännide häälte, käsipalliklubide seisukohtade ning EKL-i juhatuse poolse hinnangu tulemusena.

Dener Jaanimaa valiti Eesti parimaks meeskäsipalluriks neljandat korda, varem sai ta sama tunnustuse osaliseks aastatel 2013, 2016 ja 2017. Suvel 30-aastaseks saanud Eesti koondise paremsisemine tegi käesoleva kalendriaasta jooksul kaasa neljas rahvusmeeskonna mängus, visates 15 väravat.

Klubitasandil lõpetas Jaanimaa kevadel kaheksa-aastase Saksamaa-perioodi, kui viskas 2. Bundesligas hooajal 2018/19 TuS N-Lübbecke eest mängides 132 väravat ja andis 76 resultatiivset söötu. Alanud hooajaks siirdus ta Ukraina meistri Zaporožje HC Motori ridadesse, kus lööb kaasa nii Euroopa Meistrite liigas kui tugevas SEHA-liigas.

Alina Molkova lisas mullu ja aastal 2016 võidetud tiitlile kolmanda “aasta mängija” trofee. Nagu Jaanimaagi, vahetas suvel 22. sünnipäeva tähistanud SK Reval-Spordi kasvandik sel aastal klubi. Kolmele edukale aastale Islandil pani Molkova kauni punkti, tehes Reykjaviki Valuriga kuldse duubli ja võites nii meistritiitli kui karika.

Kahel varasemal hooajal oli Molkova teise pealinna klubi Vikinguri ridades kroonitud Islandi esiliiga parimaks snaipriks. Samal kursil jätkab ta uues naiskonnas Luksemburgis, kus on CHEV Diekirchi kasuks sel hooajal vaid kaheksa liiga- ja karikamänguga visanud juba 98 väravat.

Kuni 18-aastaste noormeeste seas valiti tihedas konkurentsis parimaks David Mamporia. HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vasaksisemine võitis pronksmedali nii meeste meistriliigas, karikasarjas kui noorte A-klassis, viimati mainitud turniiril oli ta 89 väravaga parim snaiper. Jaanuaris sai Mamporia kutse Eesti rahvuskoondisse ning tegi kaasa sõprusmängus Poola B-koondise vastu.

Sama vanade neidude seas osutus valituks Polina Gorbatsjova. Septembris 17-aastaseks saanud pommitaja võitis Reval-Sport/Padise naiskonnas Eesti meistrikulla ja on noorte sarjades viimastel aastatel võitnud pea kõik parima väravaküti tiitlid. Alanud hooajal aitas ta 62 väravaga Reval-Sport/Kopli neidude A-klassi karikavõitjaks ning on naiste karikavõistlustelgi finaalide eel parim snaiper 48 tabamusega.

Ülejäänud kategooriate parimad 2019. aastal:

Aasta käsipallitreener: Kalmer Musting

Aasta käsipallikohtunikud: Alvar Tint ja Marion Kull

Aasta käsipalliklubi: Tallinna SK Reval-Sport

Aasta käsipalliüritus (Eestis): Alatskivi rannakäsipalli etapp (korraldaja SK Juku)

Aasta käsipalliüritus (rahvusvaheline): Tallinn Handball Cup noortele (korraldaja HC Tallas)

LOE LISAKS:

Käsipall24.ee valikud 2019. aasta parimate valimisel
scroll to top