fbpx
Close

Eesti seeniorid jäid EM-il napilt medalist ilma

Avatar
-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

HC Viimsi seeniorite võistkond naases Innsbruckis peetud 2018. aasta Euroopa seeniorite meistrivõistlustelt neljanda kohaga üle 50-aastaste meeste seas. Eesti võistkond oli 16 meeskonna konkurentsis ülilähedal medalile, kuid otsustavas ehk pronksimängus jäädi 9:10 alla Portugalile.

Austria kuurort- ja olümpialinnas alustasid Viimsi seeniorid 8:11 kaotusega Budapesti Old Boysile, kuid alistasid siis nii itaallaste Roma Handballi 8:6 kui poolakate Silesia Oldi 10:6 ning pääsesid kaotust kaasa võttes vahegruppi. Seal kaotati hilisemale Euroopa meistrile Odessale 8:14, ent alistati kindlalt 10:2 taanlaste FHK-FIF-Valby.

Eestlaste, taanlaste ja ungarlaste vahel tekkis surnud ring, kuid tänu viimasele ülekaalukale võidule sai Viimsi parema väravate vahe toel poolfinaali. Seal astus vastu kodumeeskond Austrian Veterans ning koduseinte ja -vile toel alistas eestlased 11:9. Pronksimängus jäi Viimsi veelgi napimalt ehk 9:10 alla Portugal M50 tiimile.

“Mõru maik jäi suhu pronksimängust Portugaliga, kus mängisime nii vastasvõistkonna kui kohtunike vastu. Hetkeks mäng isegi peatati ja meie tiim oli valmis platsilt ära tulema. Õnneks me sellist pretsedenti ei loonud ja veeretasime mängu lõpuni,” sõnas HC Viimsi eest mänginud Eesti eks-koondislane Hendrik Karlson. “Iseenesest oli sel aastal korraldus heal tasemel. Mängud toimusid korralikes saalides, tulemused kanti üle onlines ja ülevaade oli ka kodustel kaasaelajatel. Korraldajatele suured kiitused.”

Kokku osales Euroopa seeniorite meistrivõistlustel kolmes meeste ja kahes naiste vanuseklassis 63 võistkonda 17 riigist. Lisakse Odessale (mehed 50+) tulid Euroopa meistriteks Venemaa (M35+), Budapest Old Boys (Ungari, M45+) ja Angyalok (Ungari, nii N33+ kui N43+).

HC Viimsi koosseisus mängisid EM-il: Tamur Tensing, Ain Kont, Jürgen Palm, Hendrik Karlson, Eero Kinnunen, Jaakko-Tarmo Pettinen, Kalev Svilberg, Raivo Laast, Jaanus Rätsep, Arso Raid, Andres Neeme, Tõnis Turmann, Andres Ottis, Mart Liinat, Ahti Pihkva ja Marek Tammemäe.

scroll to top