fbpx
Close

Eesti soovib korraldada suurturniiride alagrupimänge

Avatar
-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalal toimus Glasgow’s, Šotimaal korraline Euroopa Käsipalliliidu (EHF) kongress, kus võeti vastu mitmeid tähtsaid otsuseid ning jagati järgmiste suurturniiride korraldamisõigusi. Meeste EM-finaalturniirid toimuvad 2022. aastal Ungaris ja Slovakkias ning kaks aastat hiljem Saksamaal.

2020. aasta jaanuaris toimuv järgmine EM-finaalturniir peetakse teatavasti kolmes riigis – Austrias, Rootsis ja Norras – ning seal osalevad esmakordselt 24 riiki. Sügisel algaval valikturniiril jätkab sinna pürgimist uue peatreeneri Thomas Sivertssoni käe all ka Eesti, kes läbis esimese faasi alagrupivõiduga ning loositi siis 4. alagruppi koos Sloveenia, Hollandi ja Lätiga, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Nelja aasta pärast toimuva EM-finaalturniiri korraldamisõiguse eest võitlesid kaks ühisprojekti ning Slovakkia ja Ungari partnerlust eelistati kolmikule Belgia-Hispaania-Prantsusmaa. 2024. aasta EM anti korraldada Saksamaale, kes edestas valimistel Taani-Šveitsi ühistaotlust. Tuleva aasta jaanuaris koos Taaniga MM-finaalturniiri võõrustaval Saksamaal pole EM varem kunagi toimunud.

“Hiljuti Eesti Käsipalliliidu üldkoosolekul kinnitatud arengukavas soovime 6-10 aasta perspektiivis jälle kandideerida noorte EM-i korraldamisele ja tulevikus mõne ühisprojekti raames ka naiste või meeste finaalturniiri alagruppi võõrustada, nii et oli põnev jälgida erinevate riikide esitlusi ja lähenemisnurki suurvõistluste taotlemisel,” sõnas Eestit kongressil esindanud EKL-i peasekretär Pirje Orasson.

Lisaks otsustati ka 2022. aasta naiste EM-finaalturniiri korraldajariigid, kelleks said Sloveenia, Makedoonia ja Montenegro. “Naiste käsipallile pöörab EHF edaspidi oluliselt enam tähelepanu, sest selle potentsiaali hinnatakse väga kõrgeks. Ala areneb naiste seas tormiliselt üle kogu Euroopa ning EHF tegi mitmeid struktuurimuudatusi, et seda veelgi soodustada,” vahendas Orasson.

Kongressil esitas EHF-i president Michael Wiederer omamoodi väljakutse ka Rahvusvahelisele Käsipalliliidule (IHF), tungivalt soovitades suurendada meeste MM-finaalturniiril osalevate võistkondade arvu 24-lt 32-le. “On valus vaadata kui paljud tugevad Euroopa koondised jäävad MM-ilt eemale ning juba 2021. aasta MM-iks Egiptuses võiks selle muudatuse läbi viia,” sõnas Wiederer.

scroll to top