fbpx
Close

Eestis korraldatakse üks läbi aegade kõrgetasemelisemaid käsipallitreenerite koolitusi

Avatar
-Thomas Sivertsson, Janne Ekman ja Martin Noodla | Foto: Eesti Käsipalliliit

Uuel nädalal, täpsemalt teisipäevast pühapäevani, korraldatakse Eestis üks läbi aegade kõrgetasemelisemaid käsipallitreenerite koolitusi. Erinevate organisatsioonide koostöös toimuvad Tallinnas ja Põlvas tipptegijate avatud treeningud ja seminarid.

Koolitusprogrammi on kokku pannud Eesti Käsipalliliit (EKL) koostöös Rahvusvahelise Käsipalliföderatsiooni (IHF) ja Euroopa Käsipalliföderatsiooniga (EHF) ning  see korraldatakse Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) Solidarity treenerite koolitusprogrammi raames, kirjutab handball.ee

“Viime koolituse läbi mitmel tasandil. Näiteks alustame ja lõpetame Tallinnas avatud treeninguga Audentese Spordigümnaasiumi õppegrupile. Põhiosa keskendub aga Põlvasse, kus esmakordselt tuleb kokku U16 ehk 2004. aastal sündinute talendilaager,” kirjeldas EKL-i peasekretär Pirje Orasson pressiteates.

Lõviosa koolitusest viib läbi 40-aastane sakslane Jochen Beppler. Juba varakult treenerikarjäärile pühendunud Beppler viis mitu noortetiimi Saksamaal karikavõiduni või meistrivõistluste finaali, töötas Bundesliga-klubi HSG Wetzlari abitreenerina ning aastast 2015 asus Saksamaa Käsipalliliidu (DHB) teenistusse. Kaks aastat tagasi määrati Beppler DHB noortetöö juhiks ja peatreeneriks.

Sakslast toetab endine maailma tipp-pallur, hispaanlane Carlos Prieto, kes joonemängijana teenis leiba kuues erinevas riigis ning teiste seas sellistes klubides nagu FC Barcelona, BM Ciudad Real ja Rhein-Neckar Löwen. 2008. aastal võitis Prieto rahvuskoondisega Pekingi olümpamängudel pronksmedali, klubitasandil on tema kontol kolm Euroopa Meistrite liiga tiitlit ning kaks võitu Euroopa karikavõitjate karikasarjas.

Lisaks rahvusvahelistele koolitajatele annavad oma osa programmi ka Eesti meeste koondise ja Rootsi naiste koondise väravavahtide treener Janne Ekman, meie rahvusmeeskonna abitreener Martin Noodla, Merili Luuk Eesti Olümpiakomiteest ning Fysiocentrumi spetsialistid.

“Laiapõhjalisel koolitusel keskendutakse mängijate tehnika ja kaitsetegevuse arendamisele, aga Beppler tutvustab ka kogu Saksamaa noortesüsteemi. U16 talendilaagriga seoses on loengud ka andekate pallurite avastamisest ja arendamisest. Koolituskursuse täies mahus läbinud treeneritel on võimalik saada IHF rahvusvahelise teise kategooria tunnistus,” sõnas Orasson.

“Alanud hooajal pöörame koolitustele üldse rohkem tähelepanu. Alustame näiteks rahvusvahelise väravavahtide treenerite koolitusega, mis kestab kolm aastat ning põhineb Rootsi alaliidu põhimõtetel ja materjalidel. Uus on ka projekt “käsipalli kooli”, kus koolitame kehalise kasvatuse õpetajaid ja algastme treenereid,” teavitas EKL-i peasekretär.

LISAINFO JA REGISTREERIMINE

scroll to top