Eestlase naasmine, viimase sekundi värav, ideaalne tagasitulek ja muud jutuained Meistrite liiga esimesest voorust

-Dener Jaanimaa | Foto: Jozo Cabraja / kolektiff

Enne täna algavat Meistrite liiga teist vooru vaatab Käsipall24.ee tagasi käsipalli suurima turniiri avamängudele.

Esimeses ringis nägime tagasitulekuid suurele lavale, võrdseid mänge, viimase sekundi väravaid ja ühe eestlase naasmist Meistrite liigasse.

Fantastiline esimene “Nädala mäng”

Meistrite liigas on teatavasti igas ringi üks mäng tituleeritud “Match of the week” ehk “Nädala parim mäng”. Seekord oli valik tõesti langenud õige kohtumise peale, kui vastamisi läksid PGE Vive Kielce ja THW Kiel. Saksamaa võistkond juhtis veel viimase minuti sees kahe väravaga, kuid poolakad ei andnud alla. Allolevast videost on näha, kuidas sel suvel Kielist Kielcesse siirdunud vooru parimaks valitud Andreas Wolff tõrjub viimastel sekunditel viske ning Poola võistkond suudab just enne lõpuvilet mängu viigistada.

Ungari võistkondade domineerimine

Kui peaks ühe riigi tiimid eraldi välja tooma, siis selleks oleks kindlasti ungarlased. Telekom Vezprem tõestas Dener Jaanimaa koduklubi Zaporižžja Motori vastu, et neid võib see aasta taas üheks suursoosikuks pidada. Muljetavaldava 40:28 võiduga näitasid mehed, et eelmise aasta finaali kaotus soovitakse sel hooajal tiitliks pöörata. Dener viskas mängus ühe värava.

Teine Ungari võistkond Pick Szeged võttis vägeva skalbi, kui alistati üks selle aasta favoriite FC Barcelona võimsa esimese poolajaga, mille järel juhiti 18:11. Lõpuks võideti 31:28. Videost on näha, kuidas väravavaht Roland MIkler alustas mängu supertõrjetega seitsme meetri joonelt.

Vardari tuttav esimene samm

Eelmise aasta Meistrite liiga võitjad Skopje Vardar alustasid tiitlikaitsmist sarnaselt kui möödunud hooajal alistades Montpellier HB esimeses voorus 33:31. Võit tuli suure kergendusena makedoonlastele, kes kaotasid suvel üheksa mängijat.

Ideaalne tagasitulek suurele lavale

Pärast 23-aastast eemalolekut Meistrite liigast naasis Bidasoa Irun pauguga, kui esimeses voorus alistati Tatran Presov 25:23. Teisel poolajal hoiti vastased vaid kümne värava peal ning võeti oma esimene võit käsipallimaailma tipus pärast 1996. aastal kaotatud finaali. Videost on näha, kuidas hispaanlased selle kindlustasid ning pärast tähistasid.

Maailma rikkaim klubi alustas kindla võiduga

Paris-Saint German alustas püüdlemist Meistrite liiga tiitli poole kindla võiduga PPD Zagrepi üle 37:29. Mängu jäi ehk enim ilmestama fakt, et tavaliselt täis pakitud horvaatlaste 15 000-kohalises saalis oli vaid umbes 6 000 inimest. Raul Gonzalese juhitud prantslased olid aga motiveeritud ning alistasid vastased kindlalt. Kusjuures Zagrep polnud enne seda päeva kunagi lasknud endale Euroopa sarjades kodusaalis visata üle 33 värava.

THW Kiel – PGE Vive Kielce 30:30

Meistrite liiga jätkub täna Bucuresti ja Kristiansandi, Flensburgi ja Elverumi ning Sävehofi ja Eurofarmi kohtumistega. Dener Jaanimaa võitleb teises voorus põhapäeval võõrsil Vive Kielce vastu.