Eestlased alustasid eurosarjades võidukalt

– Martin Grištšuk, Sten Toomla ja Ardo Puna | Foto: KH Kastrioti/Ladislav Adámek/ HIFK

Eile alustasid Challenge cup sarjas oma euroteekonda Sten Toomla ja Ardo Puna Helsingi IFK rivistuses, Martin Grištšuk Praha Duklaga ja Valdar Noodla Dickeni pingil. Eestlastele oli eriti hea päev, kuna kõik lõpetasid laupäevase mängu võiduga.

Helsingi IFK vs Bregenz  35-32 (17-16)

Mängu alustasid paremini külalised, kui 7. minutil oli seis 4:6. Soome klubi aga kosus ning väravaterohke poolaja lõpuks mindi 17:16 ette.  Teisel poolajal skooritegemine ei vähenenud ning 60 minuti lõppedes võttis HIFK järgmise nädala kohtumiseks Austrias kaasa kolmeväravalise edu.

“See oli tähtis võit meie klubile. Tegemist oli ju HIFK-i esimese kohtumisega eurosarjades, ” sõnas kuus väravat visanud Ardo Puna Käsipall24.ee lehele. “Esinesime täna meeskondlikult ning suutsime kiiretempolises mängus tulemuse oma kasuks pöörata. Austriasse läheme võitlema ning eks siis selgub, kuidas meil kokkuvõttes läheb.”

Väravaviskajad: Ardo Puna 6, Kristian Jansson 2, Roman Protcenko 6,Samuel Alexandersson 1, Vladimir Knopinskii 9, Oscar Udd 2, Géza Vasvári 3, Niclas Ahlgren 6, Sten Toomla

Selle paari teine kohtumine järgmisel laupäeval ning siis selgub kumb võistkond edasi läheb.

Praha Dukla – KH Kastrioti 39:26 (21:12)

Kosovo klubist eestlase võistkonnale vastast ei olnud, külalised suutsid mängus püsida vaid esimesed 15 minutit, kui tablool olid numbrid 9:7. Kastrioti tegi palju tehnilisi vigu ja Dukla sai kiirrünnakutest lihtsaid väravaid ning poolajaks oli seis juba 21:12. Teine periood möödus Praha kontrolli all ning treener sai mänguaeg jagada võrdselt paljude pallurite vahel. Selle paari teine kohtumine toimub juba täna ja kui Dukla just 24 tunni jooksul täielikult kokku ei kuku, siis peaks Grištšuki tiim siit kindlalt järgmisesse ringi marssima.

“Olen väga rahul. Me näitasime oma kvaliteeti algusest peale. Saime mänguaega jagada paljude pallurite vahel.” ütles Praha treener Daniel Curda pressiteates.” Loodame, et homme näitame sama esitust ning edeneme siit paarist teenitult järgmisesse ringi.”

Eestlase koduklubi resultatiivseim oli Vojtech Patzel seitsme tabamusega, Grištšuk lisas omalt poolt kaks väravat.

Helsingi Dicken Valdar Noodlaga treeneripingil võttis kindla 40:20 võidu Livingston Handball Clubi üle. Teine kohtumine toimub nende võistkondade vahel samuti juba täna.