Eestlased Helsingi IFK ridades pidid vastu võtma kindla kaotuse

-Sten Toomla ja Ardo Puna | Foto: Helsingi IFK

Eile alustasid uue hooajaga Soome meistriliigas ka Ardo Puna ja Sten Toomla Helsingi IFK ridades. Võõrsil mängust Karjaa BK-46 vastu tuli vastu võtta kaotus.

Enne mängu:

Eelmisel hooajal lülitas HIFK BK välja veerandfinaalides. “Kogu võistkond oli väga pettunud, kui pidime piirduma vaid veerandfinaalidega,” ütles Karjaa värske peatreener Andreas Rönnberg enne mängu Soome Käsipalliliidu pressiteates.

Mõlemad võistkonnad on mulluse aastaga võrreldes muutunud, kui ka Helsingi võistkond jätkab uue peatreeneri Jaakko Horelliga. Karjaale on kõvematest nimedest naasnud Riihimäe Cocksist Andre Udd ja pikalt Taanis pallinud Jac Karlsson.

Karjaa BK-46 – HIFK 31-20 (17-12)

Võrdset mängu jätkus vaid esimesteks minutiteks, kui 6. minutil 4:4 seisult tegi Karjaa 5:1 spurdi ning rohkem HIFK vastastele ohtlikuks ei saanud. Poolajaks oli seis juba 17:12. Teise perioodi alguses sai Ardo Puna sinise kaarti ning eemaldati kohtumisest. Matši lõpp kulges BK domineerimisel ning lõpuks neile kindel 31:20 võit.

“Meie kaitse täna ei pidanud ja vastased olid kohtumiseks paremini valmis. Mulle tuli mõningase üllatusena, et alustasin pingilt ning siis oli raske minna 15. minutil mängu. Ma pole lihtsalt vahetusest tulija,” ütles Sten Toomla Käsipall24.ee lehele. “Kasutan parem seda võimalust, et tervitada oma ema ja rasedat naist.”

Väravaviskajad: väravad (karistusvisked)
BK-46: Andreas Rönnberg 6, Linus Lindberg 6, Sebastian Säkkinen 5, Alex Lignell 3, Jac Karlsson 3 (1), Robin Sjöman 2, Kenneth Dahlberg 2, Victor Westerlund 1, André Udd 1, Nicholas Mavrostomos 1, Albert Lindholm 1
HIFK: Niclas Ahlgren 7 (2), Gheorghe Safronii 3, Ardo Puna 3, Oscar Udd 2, Géza Vasvári 1, Roman Protcenko 1, Erkka Näntö 1, Vladimir Knopinskii 1, Kristian Jansson 1, Sten Toomla 0

LähiTapiola mängu parimad
Jac Karlsson BK-46
Linus Lindberg BK-46
Sebastian Säkkinen BK-46

2 min karistused ja eemaldamised
BK-46: André Udd 1 x 2 min, Kenneth Dahlberg 1 x 2 min, Robin Sjöman 2 x 2 min
HIFK: Ardo Puna eemaldamine, Kristian Jansson 1 x 2 min, Roman Protcenko 1 x 2 min

Kohtunikud: Mikael Lindroos – Teemu Kaulio

Publikuarv: 561

Järgmise kohtumise peab Helsingi IFK juba reedel, kui mängitakse Grankulla IFK vastu.