fbpx
Close

Eestlased jätkasid Tšehhis vastakate tulemustega

Avatar
– Martin Grištšuk ja Kristo Voika | Foto: Erakogu/ Siim Semiskar

Laupäeval jätkati mängudega ka Tšehhi meistriliigas, kus võistlustules olid Kristo Voika ja Hazena Nove Veseli ning Martin Grištšuk Praha Duklaga. Meestel jäid eilsest erinevad emotsioonid kui esimene võttis kindla võidu ning teine pidi kahjuks vastase paremust tunnistama.

Hazena Nove Veseli – TJ Cement Hranice 24:17 (11:8)

7 päeva jooksul oma kolmandat mängu pidanud Hazena suutis siiski veel niipalju jõudu koguda, et vastased alistada. Alates teisest minutist kohtumist juhtinud eestlase koduklubi suutis poolajaks vahe kolme väravaliseks ajada. Hea kaitse ja väravavahi töö jõul suudeti vastased hoida vaid 17 värava peal ning sellest käsipallis tavaliselt võiduks piisab.

“Me olime täna head kaitses ning meie väravavaht aitas meid kõvasti. Tänaksin oma võistkonda, kes suutis raske mängude seeria üle elada,” kommenteeris Nove peatreener Pavel Hladik võistkonna koduleheküljel. “Kaks punkti maitsevad alati hästi ning tiim on täna suure püha puhul natuke ekstra kartulisalatit ära teeninud (Tšehhis tähistati eile suurt rahvuslikku püha – toim.).”

“Mäng oli natuke närviline, kuid probleeme ei olnud. Me olime hästi valmistunud ning teadsime, mida vastane teeb,” lausus kaks väravat visanud Voika Käsipall24.ee lehele.

HC Dukla Praha – Talent MAT Plzen  23:27 (10:11)

Praha ja Plzen olid enne kohtumist liigas kaotuseta. Eelmisel nädalal Voika koduklubi alistanud Talent tuli ka sellele mängule kindla plaaniga jätkata liigas puhaste paberitega. Esimene poolaeg möödus võrdsete lahingus ning kumbki tiim eest ära ei suutnud rebida. Teist perioodi aga alustas paremini külla sõitnud võistkond ning väravavahi hea töö najal rebiti 46. minutiks 15:20 ette. Sellest eestlase võistkond enam ei taastunud. Dukla tegi palju tehnilisi vigu, jättis võimalusi kasutamata ning lõpuks tunnistati vastase 23:27 paremust.

“Me kaotasime selle mängu täna oma peas. Ma ei ütleks, et Plzen oli parem meeskond, kuid nad olid paremini mentaalselt valmistunud,” ütles Praha treener Daniel Curda tiimi koduleheküljel. “Meil oli palju kasutamata võimalusi, kuid sellest enam häiris mind see, et mehed lasid pead soiku. Õnnitlused vastastele.”

Tšehhi liigas jätkab Dukla neljast mängust kolme võidu ja ühe kaotusega teisel kohal, Veseli sama arvu võitudega, kuid kahe allajäämisega kolmandal positsioonil.

scroll to top