Eestlaste koduklubid alustasid Soomes play-offi valusate kaotustega

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Soome käsipallimeistrivõistluste veerandfinaalseeriate avakohtumistes saatis edu kõrgema asetusega meeskondi Karjaa BK-46 ja Kauniaineni GrIFK-i.

BK-46 alistas koduväljakul Helsingi IFK 23:22 (14:9). Võõrustajad juhtisid esimesel poolajal juba 14:6 ning teisel poolajal 18:10, kuid Ardo Puna vähendas kaks ja pool minutit enne mängu lõppu seitsmemeetri karistusviskest külaliste kaotusseisu 21:22-le. Kui mängida jäi kaheksa sekundit, läks kodumeeskond kahe väravaga ette, kohtumisele pani aga punkti HIFK tabamus viimasel sekundil. Puna viskas HIFK resultatiivseimana kaheksa väravat, kuid seda 53-protsendilise tabavuse juures. Lisaks sellele kanti põlvalase arvele üks kaheminutiline karistus. HIFK teine eestlasest leegionär Sten Toomla realiseeris viiest pealeviskest ühe.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Ott Variku ja Sten Maasalu leivaisa Siuntio IF, jäädes samuti vastase väljakul 25:27 (12:12) alla GrIFK-ile. SIF loovutas võõrustajatele mängohjad teise poolaja keskel, kui 19:17 eduseisust jäädi taha 20:24. Kaks minutit enne lõpusireeni oli SIF-i kaotusseis 25:26, kuid siis viskasid väljakuperemehed otsustava värava. Varikule ja Maasalule märgiti mõlemale protokolli viis tabamust. Korra ka kaheminutilist karistust kandma pidanud Variku realiseerimisprotsent oli 63 ning Maasalul 56.