Eestlaste koduklubisid on Bundesligas tabanud mõõn

-Rasmus Ots | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondislaste Mait Patraili ja Rasmus Otsa koduklubid pidid Saksamaa kõrgliigas vastu võtma kolmanda järjestikuse kaotuse.

Jätkuvalt vigastust raviva Patrailita tegutsenud TSV Hannover-Burgdorf jäi omal väljakul 25:32 (13:13) alla THW Kielile. Avapoolajal ei suutnud kumbki meeskond otsustavat vahespurti teha ning puhkama mindi viigiseisul. Teisel poolajal hakkas Kiel seisul 21:21 viskama kaks väravat Hannover-Burgdorfi ühe vastu ning võttis seitsmetabamuselise võidu.

Otsata mänginud uustulnuk Bergischer HC pidi Berliinis tunnistama kohaliku Füchse 26:22 (10:8) paremust. Võõrustajad said suurema vahe sisse teise poolaja alguses, kui viskasid 10:9 eduseisust kolm vastuseta väravat. Külalised jõudsid veel korra ühe tabamuse kaugusele 18:19, aga mängu lõpp kuulus Füchsele.

Bergischer HC hoiab 15. vooru järel 16 punktiga kaheksandat kohta. Hannover-Burgdorf on 12 silmaga kümnes. Juhib tiitlikaitsja SG Flensburg-Handewitt täisedu 30 punktiga.

Kuigi Ots kõrgeimas seltskonnas väljakule ei pääsenud, osales ta neljandal liigatasemel kaasa tegeva BHC duubli 26:27 (13:16) kaotusmängus kodus TV Lobberichi vastu. Dramaatiliselt kulgenud matšis läksid külalised ette üheksa sekundit enne lõppu. Võõrustajatel avanes viimasel sekundil viigivõimalus, kuid seitsmemeetri karistusvise jäeti realiseerimata. Lobberich on turniiritabelis neljandal kohal, BHC II hoiab 14 meeskonna seas 12. positsiooni.