Eestlaste resultatiivne tegutsemine aitas HIFK ja SIF-i võidule

-Viskel on Sten Toomla | Foto: Eesti Käsipalliliit

Soomes mängivate Eesti käsipallurite koduklubid Helsingi IFK ja Siuntio IF seadsid kohaliku meistriliiga veerandfinaalseeriates jalule viigi 1-1.

HIFK alistas omal väljakul Karjaa BK-46 meeskonna 30:28 (17:12). Väljakuperemehed haarasid eduseisu 4:5 kaotusseisust, kui Sten Toomla kolme tabamuse abil tehti 5:1 vahespurt. Poolaja lõpus suurendasid võõrustajad oma edu veelgi ja puhkama mindi HIFK viieväravalises eduseisus. Teise poolaja keskel viisid Ardo Puna kolm järjestikust tabamust väljakuperemehed juhtima 26:20 ja kuigi külalistel õnnestus lõpus vahet vähendada, võtsid võõrustajad kaheväravalise võidu.

HIFK resultatiivseimaks mängijaks osutus kohtumise kolmandaks täheks valitud Puna seitsme tabamusega, Toomla arvele kanti neli väravat. Puna tabavusprotsent oli 70 ning Toomlal 57.

SIF sai samuti kodus 26:21 (10:8) jagu Kauniaineni GrIFK-st. Esimesel poolajal halvimal juhul kolmeväravalises kaotusseisus olnud külalised seadsid teise poolaja alguses jalule viigi 12:12. Seejärel sepistasid võõrustajad kolm tabamust järjest ja kuigi GrIFK jõudis ühe värava kaugusele 17:18, pälvisid väljakuperemehed viietabamuselise võidu.

SIF-i suurimaks skooritegijaks oli Ott Varik kuue väravaga, Sten Maasalu kontosse kogunes viis tabamust. Variku realiseerimisprotsent oli 46 ja Maasalul 56.

Kolme võiduni peetavad seeriad jätkuvad esmaspäeval algusega kell 19.00 vastavalt Karjaas ja Kauniainenis.