fbpx
Close

EHF teatas Meistrite liiga uued kuupäevad. Kas Norra staar võib korraga kahes klubis mängida?

Avatar
-Sander Sagosen | Foto: EPA/Srdjan Suki/Scanpix

Euroopa Käsipalliliit pani eile paika uued võimalikud kuupäevad rahvusvaheliste mängude taasalustamiseks.

“Kuigi pandeemia levik on riikides erinev ning mingeid kuupäevi paika panna võib tunduda ennatlik, peab EHF siiski valmistuma selleks, et viiruse levik lõppeb ning mängud saavad jätkuda,” kirjutati pressiteates.

“Praeguses situatsioonis on selge, et järgmiste nädalate jooksul käsipallivõistlusi pidada ei saa,” ütles EHF-i president Michael Wierer, tuletades meelde, et paika pandud ajad on puhtalt teooreetilised. “Hetkel on tähtsamaid asju, kui spordi kuupäevad, kuid juhtiva organisatsioonina on meil siiski põhjuseid alternatiive leida.”

Ülevaade finaalturniiridest:

  • Naiste Meistrite liiga finaalturniir Budapestis liigutati  9. – 10. mailt 5. – 6. septembri peale.
  • Meeste EHF karika finaalurniir liigutati 23. -24. mailt 29. – 30. augusti peale.
  • Meeste Meistrite liiga finaalturniir liigutati 30. – 31. mailt 22. – 23. augusti peale.

Mõned Euroopa käsipallieksperdid on juba esitanud palju küsimusi, kuidas selline võistluste korraldamine toimima peaks, kui mängijad suvel võistkonda vahetama peaks. Kas näiteks, juhul kui mõlemad võistkonnad sinna jõuaks, suvel PSG-st Kieli siirduv Sander Sagosen saaks finaalturniirile endise meeskonna koosseisus ja siis esindaks seal oma uut tiimi? Või treeniks ta tõesti kaks kuud Saksamaal ja siis võistleks ühe nädalavahetuse oma eelmise tiimi eest? Küsimusi on palju.

Lühike ülevaade Euroopa Käsipalliliidu plaanist taasalustada võistlusi juunis (täieliku plaani leiate allolevalt lingilt):

Juuni esimeses nädalas oleks plaan alustada eurosarjadega sealt, kus nad pooleli jäid. 15. – 21. 06 peaks alustama meeste maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni järgmise vooruga.

“Euroopa Käsipalliliit jätkab olukorra jälgimist erinevates riikides ning kohaneb muutuvate tingimustega,” lõpetas Wierer.

Loe täispikkuses artiklit ja kõiki Euroopa võistluste kuupäevi siit

 

scroll to top