fbpx
Close

EKL-i peasekretär: eurokohad selguvad juhatuse otsuse järel

Avatar
-Eesti Käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson (pildil paremal) | Foto: Helin Potter

Käsipall24.ee vestles Eesti Käsipalliliidu peasekretäri, Pirje Orassoniga juhtivorganisatsiooni tööst rasketel aegadel, koondiste tegemistest ning Eesti liigade tulevikust.

“Ühtepidi tõmbab Käsipalliliit hetkel eelmise hooaja otsi kokku, üritame juhatusele valmistada ette võimalikult palju informatsiooni, mille järgi nad otsuseid vastu võtta saaks,” kirjeldas Orasson hetke tegemisi Käsipall24.ee lehele. “Teisalt valmistame ka ette erinevaid plaane, kuidas uus hooaeg peaks edasi minema, kuid seda teemat on veel vara kommenteerida.”

Kas ja kuidas jagatakse välja Eesti meistriliiga medalid ning selle põhjalt järgmiseks aastaks eurokohad (Eestile on uue nimega, kolmandaks tugevaimas eurosarjas, EHF CUP, ettenähtud kolm kohta – toim.)? “Ka need otsused peab vastu võtma käsipalliliidu juhatus, hetkel ei oska öelda, millal need selguvad. Järgmine koosolek on planeeritud aprilli keskpaika.”

“Balti liigat on kindlasti plaanis järgmisel hooajal jätkata. Meil on loodud Balti Käsipalli Assotsiatsioon, mida juhib Urmo Sitsi ning nemad tegelevad hetkel uue juhendi valmistamisega. Alles seejärel saame selle võistkondadele välja saata ja siis selgitada, kes seal osalevad,” ütles peasekretär Eesti klubide järgmise aasta võistlussüsteemi kohta. “Millise süsteemiga ja kes osalevad Eesti meistriliigas, selle kohta on hetkel veel vara kommentaare jagada.”

Teatavasti oli HC Tallinnal plaan järgmisest hooajast liituda ka mingis mahus Soome liigaga, kuid sel teemal Eesti Käsipalliliit veel ametlike otsuseid teinud ei ole. Eks seda näitab tulevik, kuidas praegune viiruse levik neid mõtteid mõjutab.

Eile avaldatud võrkpallikoondise nimekirjade taustal uurisime, millises seisus on käsipallikoondised? “Noortekoondistega on palju küsimärke, Euroopa Käsipalliliit on palju noorte võistlusi edasi lükanud ning hetkel peaks näiteks poiste U20 ja U18 võistkondade võistlused toimuma samaaegselt augusti alguses, kuid ametlikku kinnitust ei ole ka sellele. 100 protsendilist kindlust ei ole hetkel kuskil, aga meie arvestame sellega, et juuni lõpus toimuval turniiril Rootsis me noortega osaleme.”

“Meestekoondise treenerite brigaad hoiab hetkel kõigil mängijatel silma peal. Juhatus on palunud juhendajatel ette valmistada teatud punktid, mida nad siis neile esitama peaksid. Osa esialgsetest plaanidest on praeguseks tühistatud (näiteks aprillis toimuma pidanud sõprusmängud Soomega – toim.),” lisas Orasson rahvuskoondise tegemiste kohta. “Sellel kuul pidi peasekretäride konverentsi raames toimuma Euroopa meistrivõistluste põhivalikturniiri alagruppide loosimine (Eesti kindlustas teatavasti sinna pääsu võites jaanuaris Luksemburgi – toim.), kuid ka see jäeti ära ning hetkel informatsiooni ei ole, millal me võiks vastased teada saada.”

scroll to top