fbpx
Close

EKL-i projektist “Käsipall kooli”: õpilaste vastuvõtt oli suurepärane

Avatar
-Projekt “Käsipall kooli” | Foto: Erakogu

Eelmisel sügisel kutsus Eesti Käsipalliliit (EKL) ellu uue projekti “Käsipall kooli”. Vallandunud kriis ja kehtestatud eriolukord panid küll lõpuks väikese piduri tegevustele, kuid läbiviidud treeningud üheksas koolis osutusid väga edukaks. Alustame lugude miniseeriaga, kus nädala jooksul räägime, mis toimus nelja kuu jooksul.

“Meie eesmärgiks on tutvustada käsipalli võimalikult paljudele lastele ja õpetajatele. Projekti kestuseks on kolm aastat ning see sai alguse Euroopa Käsipalliliidu (EHF) SMART-toetussüsteemi raames. Loodame selle ajaga projekti kaasata umbes 30 kooli, esimesel hooajal jõudsime üheksa koolini,” kirjeldas EKL-i peasekretär Pirje Orasson handball.ee lehel.

“EKL-i poolt valitud treenerid viivad läbi näidistunde ja üritame seda teha koolides, mille vahetus läheduses tegutseks ka mõni käsipalliklubi. Siis oleks huvitatud lastel lihtsam treeningutele jõuda ning klubide kogukonnad saaksid niiviisi kaasa haaratud. Õpetajaid aitab kindlasti ka hiljuti ilmunud Milvi Visnapuu käsipalliõpik,” lisas Orasson.

Esimesel hooajal osalesid projektis Pärnu Ülejõe Gümnaasium, Haabneeme kool, Püünsi kool, Rocca al Mare kool, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tartu Kesklinna kool, Tartu Raatuse kool ja Haabersti Vene Gümnaasium. Räpina Ühisgümnaasiumis jõudis Eesti koondislane Henri Sillaste enne eriolukorra kehtestamist anda ühe tunni ning Aegviidu koolini kahjuks ei jõutud.

“Koolid jäid projekti ja meie treenerite läbiviidud tundidega väga rahule. Juba täna on teada, et näiteks HC Viimsi ja Tallinna Käsipalliakadeemia said klubisse õpilasi juurde. Pärnus sooviti vajalikku varustust hankida ning käsipalli veelgi enam õppeprogrammi lülitada. Muidugi on kahju ärajäänud tundidest Räpinas ja Aegviidus, aga seda saab tulevikus parandada,” sõnas EKL-i poolne projektijuht Roel Pedanik Eesti Käsipalliliidu lehel.

“Õpilastepoolne vastuvõtt oli suurepärane. Siin aitab mängu lihtsus – pole vaja erilisi vahendeid, piisab vaid pallist. Lihtsustatud reeglitega mängides saavad lapsed kiiresti põhitõed selgeks. Loodetavasti said õpetajadki meie treeneritelt inspiratsiooni, et tundidesse käsipall sisse tuua. Ühelt poolt aitab see kaasa ala populaarsusele, kuid teisalt on käsipall mitmeti arendav ja sobilik spordiala nii poistele kui tüdrukutele,” hindas Pedanik.

scroll to top