fbpx
Close

Ekskoondislane Karuauk tutvustas käsipalli Tartu koolides

Avatar
-“Käsipall kooli” Tartus | Foto: EKL

Meie suuruselt teises linnas ehk Tartus jõudis Eesti Käsipalliliidu projekt “Käsipall kooli” kahte kooli. Detsembris viis ekskoondislane Katrin Karuauk läbi viis tundi Tartu Kesklinna koolis ja jaanuaris samuti viis tundi Tartu Raatuse kooli õpilastele. Käsipallikantside hulka mittekuuluvas linnas oli teadlikkus alast päris kõrge.

“Mulle tuli isegi üllatusena, et paljud lapsed olid täiesti kursis, mis alaga tegu. Kuigi Tartus hetkel noortegruppe pole, siis kellel olid vanemad, kellel sõbrad trennis käinud või siis oldi televiisorist mänge jälgitud,” tunnistas Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi spordijuhina töötav Karuauk handball.ee lehel.

“Valisin koolid erinevatel põhjustel. Raatuse koolis toimusid kunagi käsipallitrennid ja olin sealsete võimalustega tuttav ning Kesklinna kool asub TÜ spordihoone lähedal ja sealt käidi kunagi meie treeningutel. Loodan, et nii lapsed kui õpetajad said väikese motivatsioonisüsti alaga rohkem tegeleda,” sõnas SK Tapa kasvandik, aga Taanis ja Küproselgi mänginud Karuauk.

“Ühe tunniga ühes klassis palju ei õpeta, aga harjutasime nii söötmist kui väravale viskamist. Eriti viimane pakkus lastele palju emotsioone ning kui küsiti “kas päris mängu ka proovime?”, siis loomulikult lõpetasime tunnid alati lõbusa ja lihtsate reeglitega omavahelise mänguga,” kirjeldas 2006. ja 2009. aastal Eesti parimaks naiskäsipalluriks valitu Eesti Käsipalliliidule.

Meeste käsipallis pole tartlased taasiseseisvunud Eestis kordagi medalile tulnud, naiste seas valitses Tartu Ülikool küll pikalt, aga sellestki perioodist on paarkümmend aastat möödas. Karuauk tunnistas, et hetkel on Tartus käsipalli vallas seis kurb, sest ühtegi noortega toimetavat klubi pole.

“Üritame oma klubi juures tegutseva esiliiga meeskonnaga ala pildil hoida, aga noori kuskile suunata hetkel ei saa, sest ka HC Tartu lõpetas tegevuse. Käsipall pole päriselt Tartusse juurdunud, alasid on muidugi palju ning vaja oleks entusiastlikke eestvedajaid. Arvestades, et nii-öelda hiilgeajal oli meil kolm noortegruppi kolme treeneriga, siis lootust parema tuleviku osas ei tasu kaotada,” hindas Karuauk.

scroll to top