Ekskoondislane Lõpp aitas esiliigas Viljandi võidule

-Robert Lõpp | Foto: Meelis Heli

Meeste esiliigas peeti neljapäeva õhtul veel üks avavooru kohtumine, kus hooaja esimese mängu pidasid HC Viimsi/Tööriistamarket ja Viljandi Spordikool. Mullu esiliiga finaalis Põlva/Arcwoodile kaotanud mulgid alustasid hooaega 23:21 (13:11) võiduga.

Teadupärast loobus 1997. aasta Eesti meister HC Viimsi/Tööriistamarket viimasel hetkel meistriliigast, alustades hooaega astme võrra allpool ning seda uue peatreeneri Kristo Järve juhendamisel. Meeskonna koosseis noorenes tunduvalt, ent kogemust piisab vähemalt väravasuule, kus jätkab päev enne avamängu 38. sünnipäeva tähistanud Siim Patrael, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates.

Viljandi Spordikool võitis mullu esiliigas hõbemedalid, kuid pidi avamängus hakkama saama nelja Eesti kuni 16-aastaste koondise talendilaagris Põlvas viibiva noormängijata. Küll aga registreeriti esiliigameeskonda pea kaks aastat palliplatsilt eemal olnud Robert Lõpp, kes oli ka üks seitsmest Viimsisse sõitnud väljakumängijast.

Endine rahvuskoondislane Lõpp sai oma nimele mulkide kaks esimest tabamust ning Viljandi juhtis värava-kahega. Ka teine platsilenaasnu – viimsilaste eelmine peatreener Jarno Nurm – sai kodumeeskonna poolel käe valgeks, tehes seisuks 4:5. Siis tabas Mihkel Lõpp kaks korda ja Martin Braun korra ning külalised olid poolaja keskpaigaks 8:4 ees.

Sarnast edu hoidis Viljandi peaaegu poolaja lõpuni, ent Viimsi kasutas ideaalselt ära Mihkel Lõpu eemaldamise ning Andreas Lille karistusvise ja Patraeli tühja puuri saadetud pall vähendasid vahe 11:13 peale. Teisest pooltunnist oli kulunud pea viis minutit, enne kui väravalukud lahti muugiti, mõlemad kollkiprid jõudsid hiilata karistusvisete tõrjumisega.

Väravaid tuli visalt ja 40. minutiks juhtis Viljandi 14:12. Kolm minutit hiljem vähendas Riho Villemson üle pika aja viimsilaste kaotusseisu minimaalseks, 15:16. Külaliste peatreeneri Marko Koksi võetud minutiline mõttepaus toimis ning 4:0 vahespurdi toel kasvatati edu viieväravaliseks, kirjutab handball.ee.

Viimsi võitles isukalt, jõudis mitmel korral kahe värava kaugusele, ent mitte lähemale – Viljandi Spordikool sai 23:21 võidu. Robert Lõpp viskas seitse, Mihkel Lõpp kuus ja Simon Drõgin neli väravat. Kaotajatel said tabamuse kirja kümme pallurit, Lill viskas viis, Nurm ja Ott-Sander Rosin kolm väravat.

Avavooru viimane kohtumine HC Tallinn 2 – Tallinna Oskar toimub oktoobri lõpul, tiitlikaitsja Põlva/Arcwood oli esimeses mängudevoorus vaba. Üks võit ehk kaks punkti on tabelis lisaks Viljandi SK-le ka HC Kehra/Primendil ja Põlva Coopil. Järgmisel nädalal peetakse teise vooru kohtumisi.