fbpx
Close

“El Romantico” karmid tagajärjed. Soome meister lõpetas koostöö treeneriga

Avatar
-Riihimäe Cocks | Foto: EHF Meistrite liiga

Soome meistriliiga vaheturniir jätkus eile liidrite kohtumisega, kus hellitavalt “El Romantico” nime kandvas vastasseisus kohtusid Riihimäe Cocks ja Helsingi Dicken. Teises ülemise vahegrupi mängus jäi Sten Maasalu ja Ott Variku Siuntio IF alla Karjaa BK-46 võistkonnale.

Soome meistriliigas peeti eile nimede poolest Euroopa käsipallimeedias enim kõneainet pakkuv vastasseis. Cocksi ja Dickeni kohtumised on näinud naljakaid pealkirju ka varem, kuid nüüd oli mängul ka tõsised tagajärjed. Helsingi klubi 30:23 võidu järel otsustas Riihimäe klubi omanik Jari Viita, et klubi lõpetab koostöö leedukast peatreeneriga.

“See oli Gintaras Savukynase viimane mäng meie juhendajana. Me ei jaksa seda klounaadi enam vaadata. Laseme tal minna Ukrainasse. Otsused on nüüd tehtud. Midagi pidi tegema. Laupäeval Siuntios istub pingil juba Kaj Kekki,” ütles Viita Aamuposti lehtedel.

Ginataras Savukynas oli juba varasemalt sõlminud uue lepingu endise Dener Jaanimaa koduklubi, ukrainlaste Motoriga, kuid esialgse kokkuleppe järgi pidi see kehtima hakkama alles uuest hooajast. Eilse järel sai aga selgeks, et vahetus mõlemal treeneripingil toimub koheselt.

Samal ajal jätkas Soome meistriliiga vaheturniiri mänge ka Sten Maasalu ja Ott Variku Siuntio IF ning ka nemad pidid Karjaa võistkonna 31:24 paremust tunnistama. Varik viskas neli, Maasalu ühe värava. Eestlaste järgmine kohtumine toimub juba laupäeval, kui kodus võetakse vastu uue treeneri saanud Riihimäe Cocks.

Soome meistriliiga ülemist vaheturniiri juhib nüüd Dicken (6 punkti) neile järgnevad BK-46 (5), Cocks (3) ja SIF (0)

scroll to top