fbpx
Close

EM-i EELVAADE | Väravavahid, kes muudavad selle positsiooni tähendust

Avatar
-Andreas Wolff | Foto: imago/Pressefoto Baumann/Scanpix

Käsipall24.ee jätkab 9. jaanuaril algavate läbi aegade suurimate Euroopa meistrivõistluste eelvaadet. Koostöös Euroopa Käsipalliidu kodulehega vaatame seekord peale väravavahtidele, kes muudavad viise, kuidas seda positsiooni mängitakse.

Öeldakse, et väravavahil peab olema just paras annus hullust, mis suudaks aidata oma võistkonna heal päeval võidule lähemale aidata. Kuigi käsipall on võistkonna mäng ja näiteid sellest, kuidas tiimitöö lööb üksikute tähtedega koosseisu, on palju, siis postide vahel seisja töö iseloomustab ka hästi meie spordi indviduaalset poolt.

Aastaid oli väravavahtidel vaid üks ülesanne, tõrjuda võimalikult palju palle igast kohast ja asendist. Kuid nii nagu muutub käsipall, vahetuvad ka selle positsiooni ülesanded. Uute reeglite taustal, kus mitmed võistkonnad kasutavad platsil väravavahi asemel lisamängijat, jääb vastasvõistkonna värav tihti tühjaks ja see on ka andnud postide vahel seisvatele meestele suurema võimaluse ise skoorida.

Järgnevalt vaatamegi peale turniiri parimatele väravavahtidele ja arutleme, kellel neist võiks olla parim võimalus skoori teha. 2018. aasta Euroopa meistrivõistlustel skoorisid postide vahel seisvad mehed kokku kaheksa korda.

Gonzalo Perez De Vargas (Hispaania)

Eelmistel Euroopa meistrivõistlustel enne vigastust vaid kuus kohtumist pidanud väravavahil õnnestus seal skoorida kahel korral. Kiire jalgadetöö, reaktsiooni ja intelligentsusega väljapaistva mehe tõrjeprotsent oli kaks aastat tagasi koguni 34 protsenti.

Vargas hoiab enda käes ka väravavahtide tabamuste rekordit Euroopa liigades, kui hooajal 2017/18 tabas mees kuus viset.

Niklas Landin (Taani)

Landin on võitnud kuldmedali Euroopa ja maailmameistrivõistlustelt ning olümpiamängudelt. Ta esitused on oma rahvuskoondise eest alati olnud suurepärased.

Alates 2015. aastast Kieli esindanud taanlane oli kõige resultatiivsem väravavaht eelmistel maailmameistrivõistlustel kolme tabamusega. Kokku on Niklas skoorinud oma kodumaa eest üheksal korral ning arvestades kuhu käsipall liigub, siis tuleval suurturniiril see arv suureneb veelgi.

Vincent Gerard (Prantsusmaa)

Legendaarselt Thierry Omeyerilt põhiväravavahi koha Prantsusmaa postide vahel üle võtnud Gerard tõrjus eelmistel Euroopa meistrivõistlustel viskeid koguni 38 protsendiga ning jäi sellega alla vaid sloveenlasele Urh Kastelicile.

Vincent on ka efektiivne skoorija, kui on suutnud oma kodumaa eest visata 92 mängus 12 väravat. Arvestades, kui hea kaitse on Prantsumaal tema ees, siis on kindel, et see arv kasvab ka sel korral.

Andreas Wolff (Saksamaa)

Sel suvel Landini seljatagant THW Kielist Kielce postide vahele siirdunud sakslane valiti äsja Euroopa Käsipalliliidu novembri parimaks mängijaks ning mees loodan seda head vormi ka suurturniiril jätkata.

Sakslastel on neil võistlustel mitmeid puudujaid ning seetõttu peab Wolffi roll veelgi kasvama, kui nad tahavad sel korral kaugele jõuda. Andreas on end juba tõestanud ühe parima pallide peatajana meie alal ning sel hooajal skooritud kahe tabamusega Meistrite liigas on ta näidanud, et suudab ka karistada vastasvõistkondi, kes oma väravad tühjaks jätavad.

Kõik faktid on võetud Adrian Costeiu artiklist

LOE LISAKS:

EELVAADE | 5 mängijat, kes võivad meeste Euroopa meistrivõistlustel teha ajalugu
scroll to top