fbpx
Close

Käsipalli EM-i EELVAADE | Käsipall24.ee favoriidid ja Top4 ennustus

Avatar
-Saksamaa – Norra | Foto: imago/Beautiful Sports/Scanpix

Käsipall24.ee jätkab 9. jaanuaril algavate läbi aegade suurimate Euroopa meistrivõistluste eelvaadet. Koostöös Euroopa Käsipalliidu kodulehega vaatame seekord peale suurimatele favoriitidele ja paneme paika oma Top4 võistkonda.

Ennustamine on küll tänamatu töö, kuid otsustasime selle siiski ette võtta. Parimaid võistkondasid ritta seades võtsime arvesse nii EHF-i viimased jõujooned, turniirieelsed sõpruskohtumised, osade tiimide vigastused ning viimase suure asjana kindlasti fakti, et üks tabelipool on märgatavalt tugevam kui teine. Näiteks kahe koha pärast nelja parema hulgas võitlevad omavahel Prantsusmaa, Norra, Taani, Rootsi, Sloveenia ja Island (nendest on võimalik vaid kahel saada poolfinaalidesse). Teisalt on Hispaania ja Saksamaa suurimad konkurendid sinna pääsemisele Horvaatia, Tšehhi ja Austria.

4. koht turniiril: Saksamaa

Nelja aasta tagusel Euroopa meistril, Saksamaal, on küll natukene muresid vigastustega, kuid turniirieelsed kontrollmängud näitasid, et nad suudavad siiski neile omast ühtlast ja tugevat mängu näidata. Nõrgemas tabelipooles sellest piisab, et pääseda poolfinaali. Seal küll kahjuks nende jaks lõppeb ning otsustavateks mängudeks neil enam energiat ei jagu.

3. koht turniiril: Hispaania

Kuigi Hispaanial on eelmiste Euroopa meistrivõistluste võitvast koosseisust puudu sellised võtmetegijad nagu Arpad Sterbik ja David Balaguer, näitasid nad kontrollmängudes väga head vormi. Raul Enterriose, Julen Aguinagalde ja Alex Dushjebaevi poolt juhitud tiim purjetab meie arvamuse kohaselt läbi alagrupi turniiri suhtelise kergusega ning alles poolfinaalides tulevad neil esimesed raskused.

2. koht turniiril: Rootsi

Kodupubliku ees mängiv Rootsi saab fännidelt piisava toetuse, et selle toel finaalini välja purjetada. Turniiri rekordvõitjad tõstsid trofee pea kohale 18 aastat tagasi kodus ning ka nüüd jõuavad sellele väga lähedale. Võistkonna tuumik on püsinud muutumatuna viimased neli aastat ning selle toel alistatakse lähinaabrid norrakad ja favoriitidest prantslased ning jäädakse alla alles viimases vaatuses võistluste kõige võimsamale tiimile.

2020 Euroopa meister: Taani

Maailma parima käsipalluri, MIkkel Hanseni, poolt juhitud taanlased võtavad selle turniiriga enda kätte kõik kolm käsipallimaailma suurt tiitlit. Taanist saab valitseb Euroopa ja maailmameister ning olümpiavõitja. Suuri muudatusi võistkonnas pärast eelmise aasta maailmameistrivõistlusi toimunud pole ning seetõttu on raske näha põhjust, miks mehed ei peaks oma domineerimist jätkama. Lisaks mängivad taanlased sisuliselt kodupubliku ees, kui nende kohtumised toimuvad Malmös, mis on kohe nende riigi piiri kõrval. Seetõttu esinevad tulevased Euroopa meistrid kindlasti tuhandete oma fännide ees.

Ära mainina peab ka alati üllatusvõimelise Sloveenia, kuid kahjuks jääb neil seekord tugevas konkurentsis natukene vajaka poolfinaali kohast. Prantsusmaa ennustame meie turniiri läbikukkujaks, kuid nende noorendatul koosseisul on veel aega tulevikus suuri tegusid teha. Norral jääb vigastuste tõttu turniiri lõpus natuke jõudu väheks. Horvaatia meeskond on alati konkurentsivõimeline, kuid nii nagu viimastele aastatele kohane, jääb neil suurtest tegudest natukene puudu.

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused toimuvad 9. – 26. jaanuarini Rootsis, Norras ja Austrias ning võitjad selgitatakse viimasel nädalavahetusel Stockholmis.

Hea lugeja, see on meie arvamus, mida arvad sina? Ennusta meie Facebooki lehel oma Top4 ning võida Eesti koondislaste poolt autogrammidega kaunistatud käsipall!

 

scroll to top