EM-i favoriidid alustasid kontrollturniire võidukalt

-Mikkel Hansen | Foto: imago/Matthias Koch/Scanpix

Eile alustasid mitmed Euroopa meistrivõistlustel osalevad riigid viimaseid ettevalmistusi 9. jaanuaril algavaks suurturniiriks. Kõige kõrgetasemelisem võistlus peetakse Prantsusmaal Metzis, kus võõrustajatele lisaks osalevad Taani, Norra ja Serbia.

Taani – Norra 28:26 (15:12)

Valitsev maailmameister ja olümpiavõitja Taani alustas ettevalmistust Euroopa meistrivõistlusteks edukalt vaatamata oma kahe tähtmängija Rasmus Lauge ja Lasse Svan Hanseni puudumisele. Eelmisel aastal maailma parimaks käsipalluriks valitud Mikkel Hanseni kaheksa värava toel alistati Norra 28:26.

Prantsusmaa – Serbia 40:26 (22:13)

Taani kõrval teiseks tuleva turniiri suurfavoriidiks peetav Prantsumaa alustas kodust “Kuldset liigat” võimsalt alistades kindlalt Serbia. Nedim Remili kaheksa ja Luc Abalo seitsme värava abil haarati ohjad juba esimesel poolajal ning võeti lihtne võit.

“Kuldse liiga” teine voor peetakse pühapäeval, kui omavahel kohtuvad Prantsusmaa-Taani ja Serbia – Norra.

Tuneesia – Holland 30:29 (12:13) Hispaania – Portugal 30:25 (17:17)

Meie lõunanaabrite lätlastega ühes grupis mängivad Holland ja Hispaania alustasid aastat vastastikkuste tulemustega. Hispaanlased alistasid võimsa teise poolaja kaitsetöö toel portugaallased. Jorge Maqueda viskas võitjate kasuks kuus väravat ning Alex Dushebajev lisas neli tabamust. Holland jäi tasavägises kohtumises alla Tuneesiale.

Teisi sõpruskohtumiste tulemusi Euroopa meistrivõistlustel osalevatelt võistkondadelt:

Poola – Sloveenia 25:30 (14:15)
Bosnia ja Hertsegoviina – Katar 27:30 (15:13)
Sloveenia – Põhja-Makedoonia 33:28 (19:12)
Šveits – Ukraina 32:22 (20:11)