Endise Serviti pommitajaga täiendatud Arcwood jätkas kaotuseta seeriat

-Mario Karuse/Arcwood | Foto: Helin Potter

Samal ajal kui Norra ja Horvaatia pakkusid põnevuslahingut EM-poolfinaalis Stockholmis, lõpetati Põlvas esiliiga 11. voor. Mullu finaalis vastamisi olnud Põlva/Arcwoodi ja Viljandi Spordikooli heitlusest väljus 34:28 (17:15) võitjana kodumeeskond.

Tänavuse hooaja esimeses vastasseisus septembris sai Viljandi Spordikoolist esimene – ja seni ainus – meeskond, kes viimase kahe hooaja jooksul suutnud Põlva/Arcwoodilt punkte näpata, kui tehti 18:18 viik. Põlvalased tugevdasid end jaanuaris endise Serviti pommitaja, ukrainlase Sergei Ljubtšenkoga, ent mulkide vastu puudusid kaks põhitegijat – Raido Peedomaa ja Margo Piksööt.

Võõrustajad alustasid hästi ja said viiendal minutil pärast Mario Karuse teist tabamust 3:1 ette. Peagi viskas aga kaks väravat järjest kolm päeva tagasi 16. sünnipäeva tähistanud Hendrik Koks ning jalul oli 4:4 viik. Arcwood sai uuesti eest ja 14. minutil tegi Siivo Sokk seisuks 8:5, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kahel korral tõi Raul Peet täpse viskega mulgid ühe värava kaugusele, ent siis spurtis kodumeeskond ning 24. minutil seadis Veiko Seim tabloole avapoolaja suurima edu, 14:10. Viljandi vähendas vahet ja Hendrik Koksi kuues tabamus saatis meeskonnad puhkama seisul 17:15.

Tiitlikaitsja tuli riietusruumist oluliselt kindlamalt ning asus seitsme minutiga 22:16 juhtima, kolme korral tabas sel perioodil Mihkel Tamm. Spordikool vastas omakorda 4:1 vahespurdiga ja kahe Marko Koksi värava järel oli vahe jälle kolm – 23:20. Saabus Arcwoodi domineerimiskord ning 44. minutil tegi Enar Viljamaa seisuks 27:21.

Viljandil haaras uuesti viskevastutuse Hendrik Koks, tabades kahel korral, kuid kodumeeskond leidis veel ühe käigu. Esmalt oli täpne Rasmus Käo ja siis kahel korral Tamm ning viimast kümmet minutit alustati 30:23 eduseisul. Lähemale kui kuus väravat külalisi ei lubatud.

Põlva/Arcwood sai seitsmenda järjestikuse võidu tulemusega 34:28 ja tõusis liider Põlva Coopist kolme punkti kaugusele, omades veel varuks kolme mängu. Võitjate kasuks tabas Markus Käo seitse, Tamm viis ja Karuse neli korda, Viljandi Spordikoolil jäi Hendrik Koksi arvele 11 väravat, isa Marko lisas seitse ja Martin Braun neli tabamust.

9. Tallinna Oskar 10 1 0 9 226:286 2

Parimad väravakütid: Mathias Rebane – 97, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 90, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 64, Arlo Talmar – 57, Mart Varik (mõl. Viimsi) – 55, Rando Sein (TÜ) – 54, Hendrik Koks (Viljandi) – 52, Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 51 väravat.