Esiliiga liider kaotas sel hooajal alles teise punkti

-Mart Raudsepp ja David Mamporia | Foto: Helin Potter

Esiliigas peeti esmaspäeva õhtul üks 16. vooru kohtumine, kus HC Kehra/Primend võõrustas tiitlikaitsja Põlva/Arcwoodi. Teistkordselt viimase kahe hooaja jooksul pidid põlvalased punkti loovutama, aga kaotuseta seeria jätkus, sest mäng lõppes 32:32 (18:18) viigiga.

Erinevalt eelmise nädala kohtumisest võõrsil HC Viimsi/Tööriistamarketiga, kuhu esindusmeeskonna pallurid sõita ei saanud, oli kehralaste peatreeneri Janar Mägi käsutuses täna viis mängijat, kes vaid päev varem Balti liiga veerandfinaalis Riihimäe Cocks vastu kaasa tegid, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Sergio-Silver Kreegimaa ja David Mamporia viisidki kodumeeskonna 2:0 juhtima. Avaminutitel suurt rõhku kaitsetegevusele ei pandud ning väravaid sadas korralikult. Mamporia tabas neli korda järjest, külalistel oli mitmel puhul täpne Rasmus Käo ning viiendaks minutiks oli seis juba 6:3.

Kui Sigmar Seermann enne seitsmenda minuti täitumist 8:6 viskas, tähendas see, et visatud oli keskmiselt kaks väravat minutis! 60:60 võinuks olla päris ajalooline lõppseis, aga ilmselgelt skoorimistempo siiski langes. Kehra/Primend sai uuesti kolmega ette, kui Arcwoodil hakkas võimsalt pommitama Margo Piksööt.

Viimasest neljast hooajast kolmel snaiprite esikolmikus lõpetanud tagamees viskas põlvalaste kasuks neli järjestikust väravat, 18. minutil tuli Markus Käo tabamusest 12:12 viik ning kaks minutit hiljem viis Piksööt tiitlikaitsja esmakordselt juhtima. Arcwood sai korduvalt kahega ette, ent Kreegimaa ja Mamporia tõid vaheajaks tabloole viigi 18:18.

36 väravat tähistas tänavuse esiliigahooaja uut avapoolaja skoorirekordit, aga päris sama tempoga teisel pooltunnil ei jätkatud. Ühe väikese erandiga kulgesid järgmised 20 minutit mängust nii, et Põlva läks ühe väravaga ette ning Kehra viigistas. Esimest korda pärast 17. minutit said võõrustajad edu 51. minutil, mil Mihhail Kašuba tabas seisuks 29:28.

Veel kahel puhul viis Kehra minimaalsesse eduseisu Kreegimaa ja korra Tanel Vilks, ent iga kord vastas tabamusega ekskoondislane Raido Peedomaa. Tulemusega 32:32 kohtumine lõppeski ja Kehra/Primendist sai teine võistkond, kes viimase kahe hooaja jooksul Põlva/Arcwoodilt punkti näpanud.

Tänavuses avavoorus mängis mulluse meistriga viiki Viljandi Spordikool, aga põlvalaste kaotuseta seeria venis siiski 31-mänguliseks. Kodumeeskonnal tabas Mamporia 11, Kreegimaa seitse ja Seermann viis korda, külalistel viskas Piksööt samuti 11 väravat, Rasmus Käo lisas seitse ja Peedomaa kuus.