Esiliiga liider võttis neljanda järjestikkuse võidu

-Coop – Oskar | Foto: Helin Potter

Eesti meistrivõistluste meeste esiliigas mängiti ära üheksandast voorust edasi lükatud kohtumine, kus liidermeeskond Põlva Coop alistas võõrsil mulluse hõbemedalisti Viljandi Spordikooli 30:24 (13:10).

Esmakordselt vastamisi läinud meeskondade lahingus viskas võõrustajate Hendrik Koks avavärava esimesel minutil, ent väravatesadu ei järgnenud. Pigem vastupidi, sest kui Mihkel Lõpp oli mulgid viiendal minutil 3:1 ette viinud, ei skoorinud kumbki tiim koguni seitsme minuti jooksul!

Väravatekraanid avanesid alles poolaja keskel pärast kodumeeskonna mängiva peatreeneri Marko Koksi 4:2 tabamust. Viljandi SK jäi vähemusse ning Mathias Rebane ja palli tühja väravasse saatnud põlvalaste puurivaht Christofer Viilop seadsid jalule viigi. 19. minutil sai Coop esmakordselt juhtima tänu Jaanus Peeter Rüütli tabamusele, mis tegi seisuks 7:6, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Viilop tõrjus juba teise karistusviske ning Tõnis Kase ja Rebane kasvatasid põlvalaste edu. Vahe püsis siiski kahe-kolme värava peal ning vaheajale mindi Coopi 13:10 juhtimisel. Teise pooltunni algul jätkasid skoorimist juba avapoolaja lõpul heas viskehoos olnud Kase ja Marko Koks, kuid Coop libises pisut eest ning juhtis 34. minutil 16:11.

Spordikool hakkas siiski vaikselt vahet kinni nõeluma – 41. minutil tuli Hendrik Koksi viskest 18:16 ja viis minutit hiljem vähendas Martin Braun täpse karistusviskega vahe minimaalseks, 19:18. Siis vastas kahe tabamusega Rebane ja külalised võisid end jälle turvalisemalt tunda. Sama noormehe väravast rebenes vahe 53. minutil uuesti viieväravaliseks.

Korraks sai Viljandi kolme värava kaugusele, aga lõpuvile tõi tulemusega 30:24 Coopile neljanda järjestikuse liigavõidu. Rebane viskas üheksa, Kase kuus ning Rüütli ja Markel Veiko viis väravat. Võõrustajate poolel tabas Marko Koks seitse, viimase poeg Hendrik kuus ning Braun ja Lõpp kolm korda.