Esiliiga liidriks kerkis Põlva/Arcwood

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Mullused Eesti käsipallimeistrivõistluste esiliiga põhiturniiri kaks paremat kohtusid tänavu esmakordselt, minnes vastamisi Maaülikooli spordihoones kolmandast voorust edasi lükatud mängus. Põlva/Arcwood sai võõrsil kindla 36:29 (18:14) võidu Tartu Ülikooli üle ning kerkis tabeli täisedu omades kõrgeimale astmele.

Aasta varem oli Tartu Ülikool mõlemas põhiturniiri kohtumises vastased kindlalt alistanud, triumfeerides hiljem ka finaalturniiril. Mullune esiliiga parim väravakütt Rando Sein avas kodumeeskonna poolelt skoori, kuid mõned minutid hiljem oldi juba tagaajaja osas. Põlva/Arcwood sai ette 4:1, 7:3 ja 10:6, kuid tartlased suutsid hea võitlusega vahet vähendada.

Kahe Seini ja ühe Klaus Peeter Rüütli värava abil jõuti seisuni 9:10, ent kohe tegid põlvalased sarnase 3:0 vahespurdi. Kaks minutit enne poolaja lõppu jõudis TÜ jälle minimaalse vaheni, kui tabloole süttisid numbrid 14:15. Mihkel Tamm, Siim Kübard ja Raido Peedomaa kätest tuli aga kolm väravat ja külalised juhtisid 18:14.

Teise pooltunni algus oli ülikooli meeskonnale katastroofiline – vastastel lubati visati neli vastuseta väravat enne kui Rüütli 34. minutil seisuks 15:22 tegi. Paaril korral jõudis TÜ viie värava kaugusele, kuid mitte lähemale. Hooaja eel jõuliselt meeskonda täiendanud Põlva/Arcwood skooris laia rindega, kohtumise lõpuks sai värava kirja üheksa pallurit.

Põlvalased tüürisid kohtumise võidusadamasse, jätkates esiliigas täiseduga. Lõpptulemuseks kujunes 36:29 ning võitjate poolel tabas Peedomaa kaheksa, Tamm kuus ja Margo Piksööt viis korda. Mängu parimad väravaviskajad tulid kaotajate poolelt, kus Sein viskas kümme ja Rüütli üheksa väravat.

8. HC Tallas 4 0 1 3 97:119 1

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 36, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) ja Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 30, Martti Viitkar (HC Tallas) – 27, Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood), Mihkel Lõpp ja Simon Drõgin (mõl. Viljandi SK) – 24 väravat.