Esiliiga mulluste finalistide veerandfinaalseeria oli täis draamat

-2018. aasta EMV esiliiga finaal Tartu Ülikool – Tallinn 2 | Foto: Eesti Käsipalliliit

Uskumatu lõpplahenduse pakkus esimesena lõppenud Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliiga veerandfinaal. Avakohtumisest 31:28 edu omanud Tartu Ülikool kaotas võõrsil HC Tallinn 2-le 29:32 (16:15), mis andis kahe mängu koondtulemuseks 60:60 ning viis tänu ühele enamvisatud võõrsilväravale finaalturniirile tiitlikaitsja TÜ.

Nagu avamäng Tartuski tõestas, siis need kaks tiimi väärivad üksteist. Kahe viimase hooajaga oldi enne tänast vastamisi oldud kuus korda ning suuremat kui kolmeväravaline võit polnud kumbki meeskond saavutanud. HC Tallinn 2 sai tagasi rivvi avakohtumises puudunud meeskonna parima snaipri Tarmo Ulla ja alustas paremini, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Kristjan Järv ja Ulla viisid kodumeeskonna 2:0 ette ja ehkki tartlased viigistasid, juhtis 10. minutiks Tallinn 5:3. Siis tabasid Ülikooli poolelt aga Mihkel Keldoja ja kahel korral Klaus Peeter Rüütli ning külalised olid esmakordselt ees 6:5. Pea kogu avapoolaeg nii mööduski – viigiseisud tablool vaheldusid küll ühe, küll teise meeskonna ühe- või kaheväravalise eduga.

Rüütli viis 18. minutil Tartu Ülikooli 10:8 juhtima, ent kolm minutit hiljem tuli Martin Pihlamäe viskest 11:11. Viis minutit enne poolaja lõppu sai Tallinn 13:12 edu, kui järjest tabasid Andreas Kommer ja Järv, ent nüüd vastasid tartlased kolme järjestikuse väravaga ja seis oli 13:15.

Uuesti jõudsid võõrustajad viigini, Rüütli aga viskas oma kohtumise kuuenda värava ja TÜ 16:15 juhtimisel mindi puhkama. Teisel pooltunnil realiseeris esmalt karistusviske Ulla, kuid Raiko Roosna vastas samaga. Siis jõudis Rüütli meeskonnakaaslase Rando Seini järel teise pallurina tänavu saja liigaväravani ja 35. minutiks juhtis TÜ 19:16.

Pealinlased võtsid nüüd Ulla eestvedamisel ette tõelise spurdi ja võitsid järgmised üheksa minutit seisuga 7:1 ehk 44. minutil oli Tallinn ees 23:20 ning esmakordselt oli veerandfinaali koondseis viigis! Tasavägine ja tulinegi – kokku määrati mängus 11 kaheminutilist karistust – mäng jätkus lõpuvileni.

Tallinn sai pärast Helvar Kuhi ja Ulla väravaid 50. minutil jälle vajaliku edu, 27:24, kuid tartlased vähendasid vahe minimaalseks. Kolm minutit enne lõppu tegi Sein seisuks 29:28, kuid võõrustajad kasutasid osavalt ära minutilise mõtlemisaja, sest siis tabasid järjest Ulla, Kuhi ja Palle Viilu ning 32:28 eduseis viinuks finaalturniirile mulluse hõbedatiimi.

Elar Vanahunt viskas aga ülimalt otsustava värava ning 29:32 kaotus tähendas tartlastele hoopis omamoodi võitu, sest 60:60 üldskoor ja üks enamvisatud värav võõrsil viisid tiitlikaitsja edasi. Rüütli viskas TÜ kasuks kümme, Sein kuus ja Vanahunt viis väravat. Samuti täna “saja liigavärava klubisse” astunud Ulla tabas 11, Kommer seitse ja Kuhi kuus korda Tallinn poolel.

Finaalturniirile on koha nüüd kindlustanud Põlva/Arcwood, Viljandi Spordikool ja Tartu Ülikool. Viimane osaleja selgub pühapäeval, mil Kristiine Spordis lähevad kell 17.30 vastamisi Tallinna Oskar ja HC Tallas. Avakohtumise võitis selles veerandfinaalpaaris Tallas tulemusega 21:17.