Esiliiga tiitlikaitsja veerandfinaaliks koduväljakueelist ei saanud

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeistrivõistluste esiliigas peeti üks kohtumine, kus tiitlikaitsja Tartu Ülikool võõrustas Viljandi Spordikooli. Tartlased hoidsid pikalt mängu tasakaalus, ent tänu tugevale teise poolaja algusele said mulgid 36:31 (17:12) võidu.

Kahe meeskonna avamängus detsembris Viljandis oli kolmeväravalise paremusega üle kodumeeskond. Tartu Ülikool vajas võitu, et enne viimast vooru omada võimalust Tallinna Oskarist mööduda ning neljandale kohale tõusta. Viljandi Spordikoolil oli tabelis teine koht ning otsepääse poolfinaali juba kindlustatud.

Kohtumine algas karistusvisetega, kui seitsme meetri joonelt olid täpsed külaliste Hendrik Koks ja tartlastel veel mullu Viljandit esindanud Raiko Roosna. Tasavägine mäng jätkus tosin minutit, kuniks Aleksander Pertelson viskas mulkide kasuks kolm väravat järjest ning Spordikool juhtis 8:6.

Kolmeväravalised spurdid muutusid tavaliseks ja pärast Kaarel Koppelmanni tabamust said omakorda tartlased ette 9:8. Siis oli Viljandi kord ning Mihkel Lõpp viis külalised juhtima 11:9. Poolaja lõpp kuulus Spordikooli noormeestele ja vaheajale mindi suhteliselt turvalises 17:12 eduseisus.

Teise pooltunni esimesed 15 minutit kulgesid täielikult Viljandi kontrolli all, suurepärasesse viskehoogu sattus lisaks Pertelsonile ka Martin Braun ning 44. minutiks juhtis tänavuse hooaja üllatusmeeskond juba 29:16. Tartlased aga nii lihtsalt alistuda ei kavatsenud. Hästi hakkas tabama esiliiga parim snaiper Rando Sein ning vahe kahanes.

Pärast 4:0 vahespurti vähendas ülikooli meeskond kaheksa minutit enne lõppu vahe 32:25 peale. Viljandi sai edu uuesti kaheksaväravaliseks, kuid peagi tabas Sein kahe minuti sees kolm korda. Liiga lähedale külalised tiitlikaitsjat siiski ei lubanud.

Lõpuvile kõlades olid Viljandi Spordikooli võidunumbrid 36:31. Pertelsoni arvele jäi võitjate poolel kümme väravat, Braun ja Lõpp lisasid kuus. Kaotajate ridades sai Sein kirja üheksa tabamust, Elar Vanahunt viskas viis ning Roosna ja Klaus Peeter Rüütli neli väravat, kusjuures vähemalt üks tabamus kirjutati kõigi tosina väljakumängija nimele.

Turniiritabeli neli esimest kohta on enne põhiturniiri otsustavaid kohtumisi paigas, lahtine on veel vaid neljas veerandfinalist ning viimase nelja meeskonna järjestus. Seega jäi hetkel viiendal positsioonil olev Tartu Ülikool veerandfinaalideks koduväljakueeliseta.