Esiliigas alistas HC Kehra/Primend Tallinna Oskari

-Kehra/Primend | Foto: Eesti Käsipalliliit

Meeste esiliigas peeti ära teisest voorust edasilükatud kohtumine, kus HC Kehra/Primend alistas võõrsil Tallinna Oskari 29:23 (20:10). Kehra kirjutas tabelisse ühe kaotuse kõrvale teise võidu, Oskar on hooaega alustanud kahe kaotusega.

Mullu alistas Oskar noored kehralased mõlemas omavahelises mängus, pühapäeval Tallinnas hakkasid külalised kohe esimestest minutitest mänguvankrit endi suunas sikutama. Kolme minutiga mindi 3:0 ette ning peagi tuli 6:1. Peamiselt Kristo Kiipuse väravate abil vähendas Oskar vahe jälle kolmele väravale ja 12. minutil oli seis 8:5, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kehra vastas 5:0 vahespurdiga, Tanel Vilksi värava järel juhiti 13:5 ning Oskari treener Tõnu Kastan kasutas juba teist minutilist mõttepausi. Liigselt sellest abi polnud, Oskar korjas järjest kaheminutilisi karistusi ja 27. minutil rebenes vahe mõned päevad tagasi 16-aastaseks saanud Marek Kulbergi täpse karistusviskega juba kahekohalise numbrini – 18:8.

Jaan Kauge ja Sigmar Seermann kasvatasid korraks edu 20:9 peale, aga Peeter Koppelmanni tabamus seadis vaheajaks tabloole kenad ümmargused numbrid 20:10. Teise pooltunni algul tuli väravaid väga visalt, aga kui kraanid avanesid, suutis Kehra mingi aja hoida seisu, kus neil oli kaks korda enam väravaid kui vastasel.

Ja enamgi – pärast Seermanni kaht järjestikust tabamust juhiti 43. minutil 26:12. Oskaril oli aga veel jõudu küll hilinenud, aga võimsaks lõpuspurdiks. Esmalt tabasid mitu korda Karl Makko ja Kiipus, siis viskas Ragnar Põldma kolm väravat järjest ning 55. minutiks saadi vahe alla kümne, 28:19.

Lõpuminutitel tabas Põldma veel kaks korda ning laupäeval 43. sünnipäeva tähistanud Aivar Verro värav seadis lõppseisuks 29:23. Oskar võitis viimase veerandtunnise perioodi 11:3. Seermann viskas võitjate kasuks kuus, Kauge ja Sergio-Silver Kreegimaa neli väravat. Kaotajatest sai Kiipus kirja seitse, Põldma viis ning Makko ja Koppelmann kolm väravat.