Esiliigas jäi pealinna derbis peale Tallinn 2

-HC Tallinn 2 | Foto: Helin Potter

Meeste esiliiga kümnenda vooru lõpetas kahe pealinna meeskonna omavaheline mõõduvõtt. HC Tallinn 2 oli võõrsil 28:23 (12:12) üle Tallinna Oskarist ning tõusis 12 punkti peale, jäädes liider Põlva Coopist maha kahe silmaga.

Esimeses omavahelises kohtumises oktoobris sai HC Tallinn 2 ülekaaluka 28:11 võidu. Pühapäeval Kristiine spordihoones algas mäng tasavägisemalt. Tallinn sai pärast Jorma Käsperi väravat 4:2 edu ja peagi tuli Tarmo Ulla viskest 6:3. Oskar nõelus vahe minimaalseks 13. minutil, mil Polad Mahmudov tegi seisuks 7:6, kirjutab Eesti Käsipalliliit

Võimsas viskehoos olid aga Ulla ja Käsper, kes vahe uuesti kolmele väravale kasvatasid. Oskar ei kavatsenud vastaseid eest lubada ning Ragnar Põldma ja Hendrik Karlson tegid 9:8. Kodumeeskond kaotas punase kaardi saanud Priit Parmani, ent jõudis 28. minutil Mahmudovi tabamuse järel 11:11 viigini.

Vaheajaks olid tablool numbrid 12:12 ning teise pooltunni algul viis Karlson oskarlased ette. 34. minutil viskas Kristo Kiipus seisuks 15:13 ning esmakordselt juhtis Oskar rohkem kui ühe väravaga. Rõõm oli üürike, sest järgmise nelja minutiga lisas Ulla oma kontosse kaks väravat, Kristjan Järv tegi sama ja Tallinn 2 oli ees 17:15.

Vahepeal kehtis viieks minutiks “reegel”, et väravaid võisid visata ainult mängusärgil number kaheksat kandvad mehed, sest Ulla ja Jaanus Rätsep pommitasid kordamööda. Vahe püsis ühe-kahe peal kuni 47. minutini. Siis viskas pidurdamatus hoos Ulla kolm väravat järjest, Kaupo Märjamaa lõpetas tallinlaste 5:0 vahespurdi ja külalised juhtisid 25:19.

Oskar vähendas lõpuminutitel pisut vahet, aga HC Tallinn 2 sai 28:23 võidu. Ulla arvele jäi üleplatsimehena tosin väravat, Käsper ja Palle Viilu lisasid neli tabamust. Oskari kasuks viskas Mahmudov kuus, Kiipus viis ning Põldma ja Rätsep kolm väravat.

9. Tallinna Oskar 9 1 0 8 203:260 2

Parimad väravakütid: Tõnis Kase ja Mathias Rebane (mõl. Coop) – 75, Klaus Peeter Rüütli – 58, Rando Sein (mõl. TÜ) – 54, Arlo Talmar (Viimsi) ja Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 51, Mart Varik (Viimsi) – 50, Ragnar Põldma (Oskar) – 45 väravat.