Esiliigas jäid kahes põnevas kohtumises peale Coop ja Viimsi

-Coop – Oskar | Foto: Helin Potter

Kaks neljapäevast kohtumist meeste esiliigas pakkusid kaks korralikku põnevusetendust. Liider Põlva Coop sai seitsmenda järjestikuse võidu, alistades HC Tallinn 2 tänu tugevale lõpule 31:26 (14:14) ning HC Viimsi/Tööriistamarket andis küll käest seitsmeväravalise edu, ent sai siiski Tallinna Oskarist jagu 20:19 (13:8).

Põlvas alustas skoorimist kodumeeskond, kuid kahe Kristjan Järve värava järel sai 3:2 ette HC Tallinn 2. Tõnis Kase ja Mathias Rebane taastasid kiirelt Coopi edu ning 13. minutil tabas Kase juba viiendat korda ses kohtumises, tehes seisuks 7:5. Jorma Käsperi ja Mihkel Mändla väravatest tuli aga jälle viik, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Sarnaselt mäng ka jätkus, korra said Heinart Heinmetsa täpse viske järel ette külalised, kuid suuremat kui kaheväravaline edu ei nautinud kumbki. 18. minutil sündis märgiline värav, kui Rebane jõudis esimese pallurina sel hooajal saja liigaväravani. Puhkama mindi tasavägisele avapoolajale kohaselt ehk 14:14 viigiseisul.

Kui esimesel pooltunnil juhtis peamiselt Coop ja Tallinna ülesandeks jäi viigistamine, siis teise poolaja algul rollid vahetusid. Kuniks kahe minuti jooksul tabas kaks korda Rebane ja korra Randel Matthias Lepp ning Coop sai 22:20 ette. Käsper tõi oma meeskonna veel minimaalsele kaugusele, kuid 49. minutil tegi Karl Markus Kannel juba 26:22.

Kase ei tahtnud tiimikaaslasest kehvem olla ja temagi jõudis 51. minutil sajanda esiliigaväravani. Kolm minutit hiljem hiilgas 15-aastane väravavaht Andero Viljus, tõrjudes nii Palle Viilu kui Tarmo Ulla karistusviske, olles avapoolajalgi viimase kaks katset seitsme meetri joonelt peatanud.

Liider Coop pikendas võiduseeria seitsme mänguni, alistades Tallinna sel hooajal teistkordselt, sel puhul tulemusega 31:26. Kase viskas kümme, Rebane kaheksa ja Jaanus Peeter Rüütli neli väravat. Kaotajate poolel tabas Käsper seitse, Viilu kuus ja Järv viis korda.

Viimsis mängiti maha tõeline draama, ehkki esimese 40 minutiga mäng selles suunas ei liikunud. HC Viimsi/Tööriistamarket sai teise Eesti käsipalli veteranklubi ehk Tallinna Oskari vastu ette 4:2 ja 20. minutil Siim Pinnoneni väravast 7:4. Külalised ei suutnud vahet vähendada, läks hoopis vastupidi ja Henri Koort seadis poolajaseisuks 13:8.

Teise pooltunni esimesel kümnel minutil vastas kodumeeskond igale oskarlaste väravale kahega ja 41. minutil oldi pärast Riho Villemsoni tabamust ees juba 17:10. Siis algas midagi uskumatut, sest järgmise tosina minuti jooksul ei saanud viimsilased väravatki ning Oskar kõmmutas neid järjepidevalt.

Pealinlaste 9:0 vahespurdi jooksul viskas Kristo Kiipus kaks ja Priit Kotsar neli väravat ning ekskoondislase kolmas järjestikune tabamus viis 52. minutil Oskari 19:17 juhtima! Rico Rohumaa vähendas vahe minimaalseks ja järgmise kuue minutiga skoor ei muutunud. Lõpuminutitel tabasid aga Andreas Kepp ja Arlo Talmar ning Viimsi sai 20:19 võidu.

Võitjate kasuks viskas Pinnonen viis ning Rohumaa ja Owe-Martti Lemsalu neli väravat. Kaotajatel tabas üleplatsimehena Kotsar kaheksa ja Kiipus kolm korda. Viimsi lähenes võiduga esikuuikule, Oskar on kahe punktiga viimane.