Esiliigas kohtusid viimasel viiel aastal tiitlid jaganud võistkonnad

-Raido Peedomaa | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas kohtusid reede õhtul viiel viimasel aastal selle liiga võidud omavahel ära jaganud Põlva/Arcwood ja Tartu Ülikool. Väga tasavägises ja põnevas mängus sai Põlva/Arcwood kodusaalis 26:24 (11:11) võidu.

Külalised Tartust alustasid hästi ja põgenesid 3:0 ette. Seejärel ei suudetud aga üheksa minuti jooksul ühtki tabamust lisada ning kaks väravat Rasmus Käolt ning täpsed karistusvisked Margo Piksöödult viisid juhtima juba põlvalased. Võrdne ja küllaltki väheväravaline mäng jätkus poolaja lõpuni, kirjutas Eesti Käsipalliliit.

Rando Sein ja Kaarel Koppelmann aitasid Tartu Ülikooli 21. minutil kahe väravaga ette, aga võõrustajatel olid vastused olemas ning puhkama mindi 11:11 viigiseisul. Põnevus ei kadunud mängust kuskile teiselgi pooltunnil. Harri Oberg viis Arcwoodi juhtima, tartlased aga tabasid kolm korda järjest ning juhtisid 14:12.

Olari Paumets oli täpne kahel puhul ja jälle oli jalul viik. Järgnes veerandtunnine periood, kus kumbki tiim ei saanud enamat kui minimaalne edu ning seisuni 20:20 särasid tablool kõikvõimalikud viigiseisud. Siis tabas Paumets jälle kaks korda järjest ja põlvalased said 22:20 juhtima.

Varsti tegi sama aga mullune esiliiga parim snaiper Rando Sein ning 56. minutil oli seis 23:23. Kahel korral viis Piksööt tiitlikaitsja ette, ikka sai Ülikool viigi kätte. Siis aga jäid tartlased vähemusse ning Siivo Sokk tegi Põlva/Arcwoodi võidunumbriteks 26:24.

Põlvalased, kes alustasid hooaega viigiga, said esimese võidu ning tartlased ühe võidu kõrvale teise kaotuse. Oberg ja Piksööt viskasid võitjate kasuks viis ning Paumets neli väravat. Sein tabas üleplatsimehena kaotajate poolel kaheksa korda, Klaus Peeter Rüütli lisas viis ja Siim Markus Saarend neli väravat.