Esiliigas oli võidukas Kehra/Primend

-Kehra/Primend | Foto: Eesti Käsipalliliit

Kuuenda vooru mängud meeste esiliigas lõpetati esmaspäeval. Kahe seni võrdselt kahe võidu ehk nelja punkti peal olnud meeskondade vastasseisus sai HC Kehra/Primend 36:30 (22:12) jagu HC Viimsi/Tööriistamarketist ning tõusis liigatabelis viiendale kohale.

Kehras alustas teravamalt HC Viimsi/Tööriistamarket ja läks Mart Variku kahe värava abil juhtima. HC Kehra/Primendi käsutuses oli ka neli pikalt ja raskelt Leedu-reisilt tagasi jõudnud esindusmeeskonna pallurit ning just David Mamporia ja Mihhail Kašuba viigistasidki. Kui Mamporia juba kolmandat korda tabas, oli esmakordselt ees kodumeeskond 4:3, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Arlo Talmar seadis küll jalule viigi, kuid hiljuti pärast pikka pausi palliplatsile naasnud endine noortekoondislane Steve Luks viskas kolm järjestikust väravat ja 11. minutil juhtis Kehra 8:4. Janar Mägi juhendatava meeskonna 7:1 vahespurdi lõpetuseks tabas Marten Mitt ning edu oli juba 11:5.

Veidi aega püsis vahe nelja-viie värava peal, siis rebis Kehra veelgi enam eest. 25. minutil tegi Albert Sikk seisuks 19:8, käe sai valgeks ka meeskonna noorim liige ehk 15-aastane Kenneth Lass. Viimsilaste poolel püüdis seisu viisakana hoida mõned päevad tagasi 17-aastaseks saanud Varik, kelle avapoolaja viies värav seadis vaheajanumbriteks 22:12.

Külalismeeskond alustas teist pooltundi kindla plaaniga vahe tagasi mängida. Esmalt tabasid Varik ja Talmar, siis kahel korral Jarno Nurm ning 35. minutil oli seis 22:16. Peagi tuli Talmarilt 24:19 ning kui Ott-Sander Rosin 44. minutil tegi 26:22, võttis Mägi esimese minutilise mõtlemisaja.

Mõju oli silmapilkne – Kašuba, Sergio-Silver Kreegimaa ja Ruudi Ottisaar viskasid kolm kiiret väravat ning vastasmeeskonna treeneripingil olev teine käsipallilegend, Kristo Järve võttis omakorda aja maha. Mõju oli sarnane, kohe mängiti kaks väravat tagasi, ent lähemale kui viis enam Kehrale ei pääsetud.

Sigmar Seermanni kaks ja Kašuba üks tabamus kasvatasid edu jälle kaheksale väravale ning Kehra/Primend sai lõpuks 36:30 võidu. Seermann viskas seitse ning Kašuba, Mamporia ja Kreegimaa viis väravat. Viimsi poolel tabas Varik kaheksa, Rosin kuus ning Nurm ja Owe-Martti Lemsalu viis korda.

9. Tallinna Oskar 7 1 0 6 155:192 2

Parimad väravakütid: Mathias Rebane (Coop) – 42, Ragnar Põldma (Oskar) – 35, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 34, Mihkel Lõpp (Viljandi SK) ja Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) – 32, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 31 ning Rando Sein (TÜ) – 30 väravat.