Esiliigas peeti eile harvanähtavalt tihe mängudepäev

-Raasiku – Coop Põlva | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas oli neljapäeval harvanähtavalt tihe mängudepäev, kui peeti kolm 11. vooru kohtumist. Kõik kolm kodumeeskonda said võidud, sest Põlva Coop alistas Raasiku/Mistra 29:27 (14:13), HC Kehra/Primend oli 26:23 (9:9) üle Tallinna Oskarist ning HC Viimsi/Tööriistamarket alistas Tartu Ülikooli 29:26 (15:13).

Põlvas sai näha esinelikusse kuuluvate Coopi ja Raasiku/Mistra vastasseisu. Esimeses ringis jäid põlvalased võõrsil 24:27 alla, kuid alustasid kodusaalis hoogsalt. Kaheksandaks minutiks juhiti 4:1 ning Raasiku peatreener Jüri Lepp kasutas juba esimest minutilist mõttepausi. Ei aidanud esialgu seegi, Mathias Rebane ja Tõnis Kase suurendasid Coopi edu viiele väravale, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Külalised hakkasid siis aga peamiselt Nikita Piskunovi ja Martti Viitkari tabamuste abil vahet vähendama ning Kert Liinati viskest tuli 19. minutil 8:7. Viigini jõuti poolaja viimasel minutil, kui Liinat tegi seisuks 13:13, kuid Rebase tabamus viis Coopi puhkepausile minimaalses eduseisus.

Teise pooltunni algul viigistas Martin Nerut uuesti mänguseisu, ent Coop põgenes jälle kolme väravaga eest. Raasiku/Mistra tuli järele, 46. minutil viskas Nerut 22:22 viigivärava ja kaks minutit hiljem viis Mihkel-Matteus Luik külalised esmakordselt juhtima. Põnev heitlus jätkus ja neli minutit enne lõppu oli seis ikka 26:26 viigis.

Siis realiseeris Kase kaks karistusviset, Luik küll minimaliseeris kaotusseisu, aga Rebase tabamus andis Coopile 29:27 võidu. Põlvalaste kasuks viskas Rebane 13 ja Kase üheksa väravat, kaotajatel tabas Nerut viis ning Luik ja Piskunov neli korda.

Kehras alustati väravatevaeselt ning karistusvisete tõrjumisega särasid kogenud väravavahid Hannes Hapsalo ja Marko Marastu. 16-minutilise mängu järel oli seis 4:4, siis sai Kehra/Primend paari väravaga eest. 27. minutil jäid võõrustajad 8:6 eduseisul vähemusse ja Oskari poolel tabas kahel puhul Priit Kotsar, korra Priit Parman ja pealinlased juhtisid 9:8.

Tanel Vilks seadis vaheajaseisuks 9:9, kuid Ragnar Põldma väravast sai Oskar teise poolaja algul veel korraks juhtima. Siis tegid kehralased aga viie minutiga 5:0 vahespurdi, said 14:10 ette ning edu enam käest ei andnud. Vahet küll kasvatada ei suudetud, aga oluliselt lähemale oskarlasi ka ei lubatud.

Viimasel minutil suutis Kotsar teha seisuks 25:23, ent Kehra/Primend sai tänavu teistkordselt Oskarist jagu, sel korral tulemusega 26:23. Sergio-Silver Kreegimaa viskas seitse, Mihhail Kašuba viis ja David Mamporia neli väravat. Täpselt samad numbrid said kirja ka Oskari kolm resultatiivsemat, vastavalt siis Kotsar, Põldma ja Hendrik Karlson.

Kolmas kohtumine peeti Viimsis, kus külalised Tartust tegid hea alguse ja olid seitsmendaks minutiks 4:1 ees. HC Viimsi/Tööriistamarketil viskasid nii Arlo Talmar kui Mart Varik kaks väravat ning vaid kolm minutit hiljem juhtisid juba võõrustajad 5:4. Kaks väravat Varikult, karistusvisketõrje Siim Patraelilt ja 17. minutil tuli Siim Pinnoneni tabamuse järel 9:6 edu.

Rico Rohumaa viis viimsilased juba 12:8 juhtima, ent Tartu Ülikoolil olid heas hoos Tõnu Jõks ja Klaus Peeter Rüütli ning vaheajavileks olid tablool numbrid 15:13. Jõksi täpne karistusvise vähendas vahe minimaalseks, kuid kiirelt vastasid Pinnonen kahe ja Owe-Martti Lemsalu ühe väravaga ning seis oli 18:14.

Ülikool proovis, ent lähemale kui kolm väravat ei saanud kuidagi ning Viimsi lõpetas kuuemängulise kaotusteseeria 29:26 võiduga. Talmar, Lemsalu ja Pinnonen tabasid kõik kuuel korral, tartlastel viskas Jõks üleplatsimehena kümme, Rüütli kuus ja Janno Kuus viis väravat.