Esiliigas peeti kalendriaasta viimane ametlik kohtumine

Kristo Järve ja Viimsi/Tööriistamarket | Foto: Helin Potter

Lõppeva aasta viimases ametlikus käsipallimängus sai Põlva Coop esiliigas teist päeva järjest jagu HC Viimsi/Tööriistamarketist, sel korral tulemusega 33:24 (17:11). Põlvalased tõusid võidu toel liigatabelis teiseks, ühe punkti kaugusele liider Põlva/Arcwoodist, kel on siiski üks kohtumine varuks.

Reedel oli Coop viimsilastest üle 36:33. Mesikäpa hallis 18 tundi hiljem alanud uues mängus said külalised kahe päeva peale esimest korda juhtima, kui snaiper Mart Varik skoori avas. Veel seitsmendal minutil juhiti pärast Owe-Martti Lemsalu tabamust 4:3, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Siis tegi Coop aga viie minutiga 6:0 vahespurdi. Päev varem 13 väravat visanud Tõnis Kase oli veelgi võimsamas pommitamishoos ning tegi 13. minutil seisuks 9:4. Nädala pärast 21-aastaseks saav Eesti koondislane oli selleks hetkeks visanud kaheksa väravat! Viimsi lõpetas väravatepõua, kuigi vahepeal jõudis 15-aastane Andero Viljus tõrjuda Variku karistusviske.

Vahe püsis pikalt nelja- või viieväravalisena, kuniks poolajaseisuks viskas Karl Markus Kannel 17:11. Kase arvel oli sama palju väravaid, kui külalismeeskonnal kokku. Teise pooltunni avavärava viskas Viimsi poolelt Arlo Talmar, kuid kohe vastasid Mathias Rebane ja Randel Matthias Lepp.

Viljus tõrjus veel teisegi karistusviske, sel korral Talmari oma, kui Kase oli kahel korral seitsme-meetri-joonelt täpne ning Coop juhtis 21:12. Lemsalu väravate toel, kes viskas Viimsi kasuks neli järjestikust väravat, said külalised vahe kuuele väravale, ent Coopil olid vastused olemas ka nooremate pallurite seas.

15-aastane Hendrik Kink tabas kolm korda järjest ja kodumeeskonna edu püsis turvalisena, kuniks viimase kümne minuti alates lõi särama Talmar. Neli vastuseta väravat 22-aastaselt ääremängijalt ning 52. minutil oli seis 25:22. Lähemale Coop vastaseid ei lubanud, sest 6:1 spurdi lõpetuseks tegi Jaanus Peeter Rüütli 31:23.

Lõpuvile kõlades olid liigatabelis teisele astmele tõusnud Coopi võidunumbrid 33:24. Reedel hooaja skoorirekordi enda nimele võtnud Kase parandas tipptulemust veelgi, visates 15 väravat. Rüütli lisas viis, Rebane ja Kink kolm tabamust, Viimsi poolel oli täpsemad Talmar üheksa, Lemsalu kuue ja Varik viie väravaga.

9. Tallinna Oskar 8 1 0 7 180:232 2

Parimad väravakütid: Tõnis Kase – 68, Mathias Rebane (mõl. Coop) – 67, Rando Sein – 54, Klaus Peeter Rüütli (mõl. TÜ) – 53, Arlo Talmar – 47, Mart Varik (mõl. Viimsi) – 45, Ragnar Põldma (Oskar), Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 42 väravat.