Esiliigas peeti põnev lahing eelmise hooaja finalistide vahel

-Raido Peedomaa | Foto: Helin Potter

Kui eelmisel nädalal kohtusid meeste meistriliigavoorus eelmise hooaja kaks paremat ning mäng andis finaalile vastupidise tulemuse, siis täna olid esiliigas vastamisi mullused finalistid. Aprillis jäi Viljandi Spordikool kodusaalis kindlalt 20:31 Põlva/Arcwoodile alla, ent esmaspäeva õhtul peeti maha põnev lahing, mis lõppes 18:18 (10:10) viigiga.

Mullu ainult võite tunnistanud Põlva/Arcwood täienes kahe hooaja vahel kolme palluriga, kes mullu meistriliigas esinesid – Priit Jõks, Siivo Sokk ja Mario Karuse, ehkki viimane esmaspäeval kaasa ei teinud. Ent Viljandigi tugevdas ridu, ekskoondislane Robert Lõpp näitas juba eelmise nädala võidus HC Viimsi/Tööriistamarketi üle, et visketäpsus on tallel, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates.

Esimestel minutitel visati väravaid kordamööda, aga siis viisid Simon Drõgin ja Mihkel Lõpp mulgid 5:3 ette. Juhiti veel 6:4, ent külaliste tugev kaitse hoidis Viljandit kaheksa minutit väravata ning Harri Obergi viske järel pääses Põlva/Arcwood 17. minutil juhtima 8:6. Mida lähemale puhkepausile, seda visamalt väravaid tuli ja poolajavileks oli tablool 10:10 viik.

Teist pooltundi alustas paremini tiitlikaitsja ja Raido Peedomaa järjekordse tabamuse järel oldi 13:11 ees. Mulgid said esimese värava mängust alles 41. minutil, kuid kodumeeskonna õnneks realiseeris Hendrik Koks täpselt karistusviskeid ja põlvalasedki polnud ülemäära resultatiivsed. Martin Brauni täpne vise seadis jalule 13:13 viigi.

Margo Piksööt viis kahe tabamusega Arcwoodi 15:13 juhtima, kuid siis saabus põlvalaste kümneminutiliseks kasvanud väravapõud ja 53. minutil tegi Robert Lõpp võõrustajate kasuks 17:15. Viskevastutuse võttis ekskoondislane Olari Paumets, tabades kaks korda järjest ning viimast viit minutit alustati ikka ja jälle viigiseisul, 17:17.

Siim Kübard viis põlvalased uuesti juhtima, kuid lõpusekundil Braun viigistas ning lõpetas nii Põlva/Arcwoodi 17-mängulise võiduseeria! Kodumeeskonnal viskas Koks viis väravat – tabades kõik viis karistusviset – ning Braun ja Robert Lõpp lisasid neli. Külaliste täpsemad olid Piksööt viie, Peedomaa nelja ja Oberg kolme tabamusega.