Esiliigas pidasid mullu meistrisarjas mänginud võistkonnad tasavägise kohtumise

-Tõnis Kase | Foto: Siim Semiskar

Meeste esiliigas kohtusid reede õhtul Põlvas kohalik Coop ja HC Viimsi/Tööriistamarket. Tasavägise ja väravaterohke mängu võitis Coop tulemusega 36:33 (19:15). Vastavalt klubide omavahelisele kokkuleppele mängitakse laupäeval Põlvas uuesti, et ette ära pidada 16. vooru kohtumine.

Mullu esinesid mõlemad meeskonnad veel meistriliigas, siis jäi ühes kohtumises peale Coop ja teine lõppes viigiga. Reedel pommitas Tõnis Kase võõrustajad 2:0 ette, aga Jarno Nurm tegi skoori külaliste poolel ning Owe-Martti Lemsalu tabamusest tuli 3:3 viik. Coop sai uuesti kahega eest ja kümnendal minutil juhiti 7:5, nii Kase kui Nurm olid visanud juba neli väravat, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Jälle oli Lemsalu meheks, kes 13. minutil viiginumbrid 8:8 tabloole tõi. Siis tabasid järjest aga Markel Veiko, Kase ja Mathias Rebane ning kuigi Mart Variku väravate läbi said viimsilased veel vahe minimaalseks, siis poolaja lõpp kuulus Coopile ja puhkama mindi põlvalaste 19:15 eduseisul.

Teise pooltunni esimesed kümme minutit tabati kenasti kordamööda, nii et vahe püsis kolme-nelja peal. Viimsil sattus heasse hoogu Arlo Talmar, kes viskas külaliste esimesed neli väravat. 40. minutil juhtis Coop 25:22, siis vähendas Talmari täpne karistusvise üle pika aja vahe kaheväravaliseks.

Tasavägine heitlus jätkus, Riho Villemson tegi 46. minutil seisuks 28:27 ja Coopi juhendanud Rein Suvi võttis aja maha. Kuus minutit enne lõppu jõudis Viimsi siiski Talmari tabamuse järel 31:31 viigini, ent jälle lõpetas Coop poolaja paremini ning võttis 36:33 võidu.

Kase viskas esiliiga hooaja ühe mängu skoorirekordiks 13 väravat, Rebane lisas kümme ja Veiko neli. Viimsi poolel tabas Talmar üheksa, Lemsalu kaheksa ning Varik ja Nurm viis korda. Coop jõudis tabelis kümne punkti peale ja omab võimalust laupäeval vaid ühe silma kaugusele liider Põlva/Arcwoodist tõusta, Viimsi jätkab nelja punktiga seitsmendal kohal.