Esiliigas sai näha legendaarsete treenerite vastasseisu

-Kalev Kütt ja Karel Hermas | Foto: Siim Semiskar

Meeste esiliigas peeti järjekordne teise vooru kohtumine, kus põneva etenduse pakkusid Raasiku/Mistra ja Põlva Coop. Tasavägise kohtumise võitis kodumeeskond 27:24 (11:11), sai nii hooaja avavõidu ja põhjustas Coopile esimese kaotuse.

Avavoorus jäi Raasiku/Mistra alla HC Kehra/Primendile ning Põlva Coop alistas kõige napimalt Tartu Ülikooli. Reedel kasutasid mõlemad tiimid mitmeid esindusmeeskondade ehk vastavalt HC Tallinna ja Põlva Serviti mängijaid. Lisaks naasis Raasiku/Mistra ridades palliplatsile Eesti ekskoondislane, 31-aastane Taavi Tibar, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Ja loomulikult ei tasu unustada, et treenerite lahingus sai näha legendaarset vastasseisu Jüri Lepp – Kalmer Musting. Mathias Rebane viis karistusviskest Coopi juhtima, kuid peagi tuli Tibari tabamusest 2:1 kodumeeskonnale. Väravaid lisandus vägagi visalt ja veerandtunnise mängu järel juhtis Raasiku/Mistra 5:3.

Põlvalased eksisid kahel karistusviskel järjest ning võõrustajad juhtisid pidevalt ühe-kahe väravaga. Korraks viis Kalev Kütt eduseisu 10:7 peale, kuid Rebane vastas kahe tabamusega ja sama mees viskas poolajavileks tabloole viiginumbrid 11:11. Erinevalt kohtumise algusest hakati riietusruumist tulles kõvasti tulistama.

Mingi aeg visati väravaid kordamööda, aga 36. minutiks viisid Rebane ja 16-aastane Kermo Saksing külalised 16:14 juhtima. Siis tabas Tibar ja kahel korral Martin Nerut ning pöörasid omakorda edu Raasiku kasuks. 46. minutil jõudis Coop uuesti 20:20 viigini, vastased jäid mitu korda vähemusse, kui põlvalased ei suutnud võimalusi kasutada.

Hoopis Tibar ja Nikita Piskunov viisid Raasiku jälle kolmega ette – 23:20. Viis minutit enne lõppu tuli Küti tabamusest juba 25:21 ja ehkki Coop jõudis veel paaril korral kahe värava kaugusele, tuli vastu võtta hooaja esimene kaotus. Uue nime all sel hooajal osalev Raasiku/Mistra sai debüütvõidu tulemusega 27:24.

Tibar viskas võitjate kasuks seitse, Nerut viis ning Kütt ja Piskunov neli väravat. Kaotajatel tabas Rebane seitse, Tõnis Kase ja Arturs Meikšans kuus ning Saksing neli korda. Esiliiga tabel on hetkel vägagi ebaülevaatlik, sest Tallinna Oskar ja HC Tallinn 2 pole mängudega alustanud. Viljandi Spordikoolil on tabelis kolm punkti, järgnevad neli meeskonda kahe silmaga.

“Lühidalt öeldes jäime hätta realiseerimisega. See oligi meie tänase kohtumise suurimaks miinuseks. Otsustavatel visetel tabati posti ja vastased karistasid selle kiirrünnakuga kohe ära. Samuti surus vastane meile peale kiiret tempot, seda eriti teisel poolajal. Kui mäng algab nö 45-minutil, siis selleks ajaks sai meil jaks otsa. Saime küll hea mängu, kuid kahjuks lõppes see kaotusega,” ütles Coopi Mathias Rebane Serviti kodulehel.