Esiliigas said rasked võidud Viimsi ja Coop

-Coop – Oskar | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas mängitakse käimasoleva nädala teisel poolel kolmas voor. Neljapäeval võttis HC Viimsi/Tööriistamarket hooaja esimese võidu, alistades Raasiku/Mistra 26:25 (14:14). Teises kohtumises oli Põlva Coop 29:26 (15:10) üle hooaja avanud Tallinna Oskarist.

Esiliigat kahe kaotusega alustanud HC Viimsi/Tööriistamarketi start kodusaalis oli kaugel ideaalsest – esimese värava viskamiseks kulus üle kuue minuti ja selleks ajaks oli Raasiku/Mistra juba 4:0 eduseisus. Taavi Tibar viis külalised 10. minutil 7:2 ette, enne kui viimsilased vahet kinni nõeluma hakkasid, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kuus minutit hiljem tuli sel hooajal esmakordselt platsile jooksnud ekskoondislase Siim Pinnoneni viskest 6:8 ning peagi vähendas Ott-Sander Rosin vahe minimaalseks. Korraks libises Raasiku veel kolmega ette, ent minut enne vaheajavilet seadis Pinnonen tabloole numbrid 13:13. Puhkama mindi viigiseisul 14:14.

Külalised said teise pooltunni algul kahega ette, ent varsti tuli jälle viik ning 37. minutil viis väravavaht Siim Patraeli täpne vise vastaste vähemuses olles Viimsi esmakordselt juhtima 18:17. Kolm minutit hiljem saadi pärast Rico Rohumaa ja Pinnoneni väravaid juba 20:18 eduseis, aga Kert Liinat tabas kaks korda järjest.

Viigiseisult 22:22 läks Viimsi lõplikult eest, juhtis parimal juhul 26:23 ning Kalev Küti ja Liinati täpsed visked vähendasid lõpuks vahe minimaalseks, kuid Viimsi sai hooaja esimese võidu. Pinnonen viskas kuus, Rosin viis ja Rohumaa neli väravat, kaotajatel tabasid Liinat seitse ning Tibar ja Mihkel-Matteus Luik neli korda.

Põlva-kohtumise huvitava numbrina võib välja tuua, et kuigi võõrustajad kasutasid mitmeid esindusmeeskonna ehk Serviti pallureid, oli nende keskmine vanus 17,1 ja külalistel 35,4! Noorimad mängijad platsil olid viis Coopi 15-aastast noormeest, samas kui hooaja avamängu pidanud Oskari ridades tegutses reedel 52. sünnipäeva tähistav Jaanus Rätsep.

Mäng algas kordamööda väravaid visates, korraks sai pärast Kristo Kiipuse tabamust 4:3 ette ka Oskar, kuid siis tegi Coop 5:0 vahespurdi. Poolajavileks juhtisid noored põlvalased turvaliselt 15:10, aga teise pooltunni algul tabas Oskaris ka treenerikohuseid täitev Ragnar Põldma kolm korda järjest!

Coop proovis uuesti põgeneda, ent hästi viskasid külalistel ka Kiipus ja ekskoondislane Priit Kotsar. Vahe püsis kahe-kolme peal, kuniks 44. minutil tuli Peeter Koppelmanni tabamusest 19:18 ja minut hiljem Karl Makkolt 19:19! Juhtima Oskar ei saanud, sest pärast Randel Matthias Lepa ja Markel Veiko väravaid oli Coop jälle 23:20 ees.

Lähemale kui kaks väravat pealinlasi enam ei lubatud ning Coop võttis 29:26 võidu. Mathias Rebane viskas üheksa, Tõnis Kase kaheksa ja Veiko neli väravat. Oskari poolel jäi Põldma arvele kümme tabamust. Kotsar lisas viis ja Kiipus kolm väravat.