Esiliigas said võidulisa Arcwood ja Raasiku/Mistra

-Marek Karu | Foto: Meelis Heli

Valitsev tšempion Põlva/Arcwood jätkas meeste esiliigas võidukalt, alistades reede õhtul kodusaalis Tallinna Oskari 29:18 (14:11).  Laupäeval lõpetati viies voor, kus Raasiku/Mistra sai võõrsil üllatavaltki suure võidu mullu liigas teise koha teeninud Viljandi Spordikooli üle. Raasikulaste võidunumbrid olid 36:21 (17:9).

Arcwood – Oskar

Tiitlikaitsja alustas kohtumist soosikuna, erinevate sarjade peale polnud meeskond kaotusekibedust tundnud juba 18 kohtumises. Vastupidiselt Oskarile, kes esiliigas koos eelmise hooaja lõpuga kaotanud 11 mängu järjest. Mullu jäädi Põlvale liigamängudes alla 16 ja 23 väravaga. Lisaks sõitsid pealinlased Kagu-Eestisse vaid kaheksa väljakumängijaga, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kodumeeskond haaras kohe initsiatiivi ning sai Rasmus Käo ja Raido Peedomaa väravatest 2:0 ette. Viiendal minutil, seisul 4:2 suutis Oskar kaitse pidama saada, häid tõrjeid tegi Marko Marastu ja viis minutit ei visanud kumbki tiim väravaid. Põlva/Arcwoodi edu püsis pikalt kolme-nelja värava peal, ridamisi tabas Markus Käo, oskarlastel aga kogenud Hendrik Karlson.

Veel üks ekskoondislane Priit Kotsar vähendas 22. minutil karistusviskest vahe 10:8 peale ning kuus minutit hiljem jõuti veel lähemale, kui Karlson tegi seisuks 12:11. Siis tabasid Mihkel Tamm ja Siim Kübard ning puhkama mindi võõrustajate 14:11 juhtimisel.

Ragnar Põldma viskas küll teise poolaja avavärava, ent see jäi Oskari ainsaks järgmise 13 minuti jooksul. Põlva/Arcwoodil olid täpsed kuus erinevat viskajat, Margo Piksööt pommitas 9:0 vahespurdi ajal kolm väravat ning tiitlikaitsja juhtis 44. minutil 23:12. Lisaks tõrjus Sander Sõrmus sel perioodil veel Kotsari karistusviskegi.

Kümne värava kandis kõikus vahe kohtumise lõpuni ja Põlva/Arcwood sai 29:18 võidu. Piksööt ja Peedomaa viskasid viis ning Markus Käo neli väravat võitjate kasuks, Kotsar tabas viiel, Karlson ja Peeter Koppelmann neljal puhul kaotajate poolel.

Viljandi SK – Raasiku/Mistra

Liigatabelis oli külalismeeskonnal enne laupäeva punkt rohkem, ent mullusel esiliigahõbedal koguni kaks mängu vähem peetud. Eelmisel hooajal kohtus siis veel HC Tallase nime all mänginud Raasiku meeskond Viljandi Spordikooliga meistri- ja karikavõistlustel neljal korral ning kaotas kõik need vastasseisud.

Laupäeval said võõrustajad küll 2:1 juhtima, kuid Raasiku/Mistra vastas viie vastuseta väravaga ning Kalev Kütt viis külalised 6:2 ette. Peagi hakkas edu kasvama, 17. minutil tegi Markus Oliver Mädo seisuks 10:4 ja mulkide peatreener Marko Koks kasutas juba teist minutilist mõttepausi.

Taavi Tibar karistusviskest ja Greg Gornischeff rebisid aga vahe juba kaheksale väravale. Spordikooli meeskonnal hakkas hästi tabama Mihkel Lõpp, ent Raasiku/Mistra noormeestel olid ikka ja jälle vastused olemas ning puhkepausile siirduti nende 17:9 eduseisul. Teise pooltunni algatuseks kasvatas Mihkel-Matteus Luik kahe väravaga vahe juba kümnele.

Väike õlekõrs ulatati Viljandile, kui 37. minutil eemaldati kolmanda kaheminutilise karistuse saanud Nikita Piskunov ning Lõpp realiseeris kaks karistusviset järjest seisuks 21:13. Siis tabasid aga Raasiku kasuks järjest Karu ja kahel korral Kütt ning Koksi järjekordne time-out tuli kui numbrid tablool olid 24:13.

Viimasel veerandtunnil rebenes vahe veelgi ning Raasiku/Mistra kirjutas kolme kaotuse kõrvale tabelisse kolmanda võidu tulemusega 36:21. Karu ja Kütt viskasid võitjate kasuks seitse, Luik kuus ning Tibar ja Gornischeff viis väravat. Lõpp tabas Viljandi poolel üheksa korda, Kevin Hunt lisas kolm väravat.

9. Tallinna Oskar 6 0 0 6 129:169 0

Parimad väravakütid: Mathias Rebane – 42, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 31, Rando Sein (TÜ), Ragnar Põldma (Oskar) ja Mihkel Lõpp (Viljandi SK) – 30, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 27, Arlo Talmar (Viimsi) – 26 väravat.