Esiliigas said võidulisa Põlva Coop ja HC Tallinn 2

-Esiliiga Coop – Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Neljapäeva õhtul alustati meeste esiliigas viienda vooru mängudega. Liider Põlva Coop oli kodusaalis parem HC Kehra/Primendist tulemusega 32:27 (15:15) ning HC Tallinn 2 alistas võõrsil HC Viimsi/Tööriistamarketi 33:25 (18:9).

Et samal õhtul oli klubi esindustiimil kohtumine meistriliigas, ei saanud HC Kehra/Primendiga Põlvasse sõita peatreener Janar Mägi ning mitmed tavaliselt duubelmeeskonnas mänguaega saavad pallurid. Juhendamisohjad haarasid sel puhul ekskoondislased Jaan Kauge ja Indrek Lillsoo, kes ka ise mänguvormi selga tõmbasid.

Kohtumine algas võrdselt ja 14. minutil oli seis 6:6. Siis rebis esiliigat enne 5. vooru juhtinud Coop Markel Veiko ja kahe Mathias Rebase värava abil 9:6 ette ning 23. minutil juhtis 13:9. Kehra treenerid võtsid aja maha ning see toimis. Nelja minutiga tehti 5:0 vahespurt, nii Mihhail Kašuba kui Sigmar Seermann tabasid kahel korral. Puhkama mindi viigiseisul 15:15.

Teine pooltund algas sarnaselt ehk võrdselt, mille järel Coop edu haaras. Andero Viljus tõrjus Seermanni karistusviske ja Veiko väravast tuli 21:18. Siis hakkasid põlvalased suurepäraselt leidma Läti koondise joonemängijat Arturs Meikšansit, kes lühikese ajaga neli väravat viskas ning 51. minutil juhtis Coop juba 29:22.

Kehra/Primend suutis veidi vahet vähendada, ent Coop sai tabelisse neljanda võidu tulemusega 32:27 ning jätkab esiliiga liidrina. Veiko viskas võitjate kasuks kaheksa, Meikšans seitse ja Rebane kuus väravat. Kaotajate poolel tabas Seermann üheksa, Kašuba kuus ja Steve Luks neli korda.

Neljapäevaõhtu teises kohtumises olid vastamisi kaks nelja punktiga meeskonda ehk HC Viimsi/Tööriistamarket ja HC Tallinn 2. Mart Variku kahe ja Jarno Nurme ühe tabamuse abil said võõrustajad 3:1 ette, kuid peagi oli jalul viik ning kahe Tarmo Ulla värava järel juhtisid kaheksandaks minutiks juba pealinlased 5:3.

Pikalt lendasid pallid võrku kordamööda ja veel 20. minutil oli Tallinn 2 eduseis 12:9. Uskumatu küll, aga rohkem avapoolajal viimsilased väravaid ei visanud ning järjest tabanud külalised juhtisid vaheajavileks 18:9. Sten-Erik Lepp ja Pavel Balabko kasvatasid teise pooltunni algul edu veelgi, enne kui Arlo Talmar kodumeeskonna “kuiva” perioodi lõpetas.

Pärast Jorma Käsperi tabamust 43. minutil juhtis Tallinn 2 juba 13 väravaga, 26:13. Siis leidis uue hingamise ka Viimsi ning viskas viie minutiga viis vastuseta väravat. Ulla ja Martin Pihlamägi viisid vahe uuesti kahekohalise numbrini, kuid lõpuminutitel lubati viimsilasel Talmaril küllaltki vabalt palle puuri saata.

Kohtumine lõppes seisul 33:25 HC Tallinn 2 kasuks, kes tõusis nii vähemalt üheks päevaks tiitlikaitsja Põlva/Arcwoodi ette teisele kohale. Ulla viskas võitjate kasuks kaheksa, Käsper kuus ning Pihlamägi ja Balabko neli väravat. Viimsil jäi Talmari arvele lõpuks üheksa tabamust, Varik lisas kuus ning Nurm ja Andreas Kepp kolm väravat.