Esiliigas selgus viimane poolfinalist

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas kindlustas endale viimasena koha poolfinaalis Oskar. Tallinlastele tagas finaalturniiri pileti Põlva/Arcwoodi 34:27 (15:14) võit HC Kehra/Primendi üle.

Oskari ainus ohustaja Kehra/Primend pidi edasipääsulootuste säilitamiseks täna kodusaalis Põlva/Arcwoodist jagu saama. Kehralased domineerisidki praktiliselt kogu avapoolaega, kuid viimase viie minutiga lasti 14:10 eduseisul Põlva/Arcwoodil teha 5:0 vahespurt, mis viis külalised puhkama üheväravalises eduseisus, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Teine poolaeg algas Põlva/Arcwoodi 9:3 kiirendusega. See viis külalised ette 24:17 ja lõpusireen fikseeriski Lõuna-Eesti klubi seitsmeväravalise võidu 34:27.

Põlva/Arcwoodi resultatiivseimad mängijad olid Harri Oberg 11, Veiko Tigason 6 ning Raido Peedomaa ja Rasmus Käo 5 tabamusega. Kehra/Primendi suurimateks skooritegijateks osutusid David Mamporia 8 ning Mihhail Kašuba ja Sergio-Silver Kreegimaa 5 väravaga.

Seega said selgeks kõik neli finaalturniiril osalejat, kelleks on Põlva/Arcwood, tiitlikaitsja Tartu Ülikool, HC Tallinn 2 ning Oskar.

Esiliiga aga jätkub homme, kui Viljandi Spordiklubi võõrustab algusega kell 17.00 HC Viimsit. Meeskondade esimese omavahelise kohtumise võitsid mulgid 34:25.

Tabeliseis: Põlva/Arcwood 20 (12-st mängust), Tartu Ülikool 19 (11), HC Tallinn 2 15 (11), Oskar 14 (12), Kehra/Primend 8 (11), Viljandi SK 6 (11), HC Tallas 6 (11), HC Viimsi 2 (11) punkti.