Esiliigas vahetus liider, Viimsi hoidis veerandfinaali lootuse elus

Kristo Järve ja Viimsi/Tööriistamarket | Foto: Helin Potter

Meeste esiliiga 14. voor jätkus kahe põneva mänguga ning liigatabelis vahetus liider. Põlva/Arcwood alistas võõrsil Tallinna Oskari 32:24 (17:14) ja tõusis Põlva Coopist mööda. HC Viimsi/Tööriistamarket hoidis elus lootusi veerandfinaali pääseda, olles samuti võõrsil 28:26 (13:12) parem HC Tallinn 2-st.

Tallinna Oskar võõrustas Põlva/Arcwoodi ning sai Ergo Koskela väravatest 2:0 edu. Kuuendaks minutiks oli seis 4:4 ja siis ei suutnud viie minuti jooksul kumbki meeskond palli vastaste võrku toimetada. Raido Peedomaa viis külalised 7:5 juhtima, ent 15. minutil Peeter Koppelmann viigistas. Kaks järjestikust tabamust Peedomaalt aitasid Arcwoodi kolmega ette.

Oskar vähendas korduvalt vahe minimaalseks, kuid poolajaks juhtis esiliiga mullune võitja 17:14. Teise pooltunni algul viisid Rando Sillavee ja Koppelmann vahe jälle üheväravaliseks, ent peagi spurtisid põlvalased ja Harri Obergi tabamusest tuli esmakordselt neljaväravaline edu, 21:17.

Teise poolaja keskel jäi Oskar pikalt väravata ning 47. minutil tegi Peedomaa 24:18. Kaheksa minutit hiljem tuli pärast kaht Cristofer Jostovi tabamust juba 29:20 ning Põlva/Arcwood haaras 32:24 võiduga esiliigas liidrikoha. Peedomaa viskas seitse, Oberg, Jostov ja Sergei Ljubtšenko viis väravat, Oskaril tabas Koskela kuus, Kristo Kiipus ja Polad Mahmudov viis korda.

Pühapäeva õhtu teine esiliigamäng peeti Raasikul, kus HC Tallinn 2 sai külaliseks HC Viimsi/Tööriistamarketi. Sügisel Viimsis oli tunamullune esiliiga hõbe Tallinn saanud 33:25 võidu. Seitsmendaks minutiks saadi 3:1 ette nüüdki, ent peagi tõi Arlo Talmari tabav vise 4:4 viigi.

Tallinn 2 6:4 eduseisus tabas kaks korda Siim Pinnonen, ühe värava lisasid Talmar ja Owe-Martti Lemsalu ning külalised olid 8:6 ees. Pealinlaste poolel sai punase kaardi Sten-Erik Lepp ja Pinnonen kasvatas edu veelgi. Kodumeeskonnal hakkasid hästi tabama Andreas Kommer ja Jorma Käsper ning 24. minutil oli jalul 10:10 viik.

Võrdne heitlus jätkus poolajavileni, mis saabus esikuuikusse pääsu nimel hädasti võitu vajava Viimsi 14:12 eduseisus. Külalised alustasid teist pooltundi võimsalt, nelja minutiga tehti 5:1 vahespurt ja juhiti juba 18:13. Siis saabus Tallinna kord – neli väravat järjest, neist kaks viimast Kommerilt ning kaotusseis oli jälle minimaalne.

Kaheminutilisi karistusi sadas ühele ja teisele poole, vahe püsis ühe-kahe peal. Kuniks 51. minutil viis Kommer hoopis Tallinn 2 juhtima, 23:22. Viimased minutid möödusid pingelises punkt-punkti heitluses, aga 28:26 võitjana väljus sellest Viimsi. Pinnonen tabas 11, Talmar seitse ja Lemsalu viis korda. Kaotajatel viskas Kommer samuti 11 väravat, Käsper lisas kuus ja Palle Viilu viis.