Esiliigas võttis Raasiku/Mistra teise võidu kolme päeva sees

-Marek Karu | Foto: Meelis Heli

Esmaspäeval alustati meeste esiliigas kuuenda vooru mängudega. Raasiku/Mistra pidas kolme päeva sees juba teise kohtumise. Pärast laupäevast võõrsilvõitu Viljandi Spordikooli üle saadi hooaja väravaterohkeimas mängus 33:31 (16:18) jagu Tartu Ülikoolist ning tõusti vähemalt ajutiselt kaheksa punktiga esiliiga liidriks. Tõsi, teistel klubidel on kaks või kolm mängu vähem peetud.

Raasiku spordihoones läksid vastamisi meeskonnad, kes kevadel otsustasid esiliiga pronksmedalite saatuse. Tartu Ülikool jäi toona HC Tallase nime all mänginud tiimi vastu 29:22 peale. Esmaspäeval alustati marulise väravatesajuga – üheksa minutiga viskasid kaks võistkonda 14 väravat, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kodumeeskond sai 3:2 ette, kuid paar minutit hiljem viisid kaks Klaus Peeter Rüütli väravat 5:3 juhtima tartlased. Nikita Piskunovi viskest tuli seitsmendal minutil 6:6 viik, kuid seisul 8:8 aitasid Siim Markus Saarend ja Rüütli külalised uuesti kahega ette. Kuus minutit visati väravaid kordamööda, siis tabas Rüütli jälle kaks korda järjest ning TÜ juhtis 14:11.

Ülikool jäi Tõnu Jõksi ja Rüütli eemaldamiste järel kahemehelisse vähemusse ning Markus Oliver Mädo, Kermo Pilden ja uuesti Mädo seadsid jalule 14:14 viigi. Poolajavile eel rebis TÜ end jälle veidi lahti ning juhtis puhkama minnes 18:16. Avapoolajaga 34 väravat polnud tänavusel hooajal veel üheski meistri- või esiliigamängus visatud.

Kaks meeskonda olid nõuks võtnud püstitada tänavune skoorirekord, sest täpne pommitamine jätkus. Teise pooltunni algul viisid Janno Kuus ja Gerrit Oberg tartlased esmakordselt neljaga ette, 20:16. Raasiku/Mistral olid vastused olemas – 39. minutil tõi Mädo tabamus tabloole jälle minimaalse vahe ja kolm minutit viigistas Marek Karu seisu 25:25.

Mullu veel meistriliigas Kehra ridades pallinud Martin Nerut viis kahe järjestikuse väravaga võõrustajad 47. minutil esmakordselt pärast kohtumise alghetki 28:27 juhtima. Tartlased olid raskustes Karu ja Mädo pidurdamisega, kes kasvatasid edu 31:28 peale. Saavutatut Jüri Lepa hoolealused enam käest ei andnud ning said 33:31 võidu.

64 väravat on üks enam kui senises väravaterohkeimas esiliigamängus visati. Karu tabas võitjate kasuks kaheksa, Mädo seitse ning Nerut, Greg Gornischeff ja Mihkel-Matteus Luik kolm korda. Tartu Ülikoolil jäi põhipommitaja Rando Sein eemale ja nii vastutasid skooritegemise eest Rüütli ja Jõks seitsme ning Kaarel Raidmets kuue väravaga.