Esimene karikafinalist on HC Tallinn

-Markus Viitkar (HC Tallinn) | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel selgitatakse Põlvas, Mesikäpa hallis Eesti 2019. aasta karikavõitja. Esimeses laupäevases poolfinaalis alistas karikavõitu kaitsev HC Tallinn üllatavaltki kindlalt HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 31:21 (12:9). Teise finalisti selgitavad Põlva/Arcwood ja Põlva Serviti.

Tähtsa karikamängu staatus oli esimese poolfinaali avaminutitel selgelt märgatav, mõlemad meeskonnad patustasid tehnilise praagiga. HC Tallinn sai kõrge ja agressiivse kaitse paremini toimima, kaasa aitasid väravaraamidki, mis mitu kehralaste viset peatasid, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Karikakaitsja sai 3:0 edu ja läks aega üle kuue minuti, enne kui David Mamporia vastaste väravatearve avas. Üheksandal minutil tegi Enrico Anton seisuks 5:1 ja Kehra peatreener Mart Raudsepp kasutas esimest minutilist vaheaega, asendades samas Viktor Nikolajevi väravasuul Mikk Aasmaaga.

Tallinn hoidis ja edu 18. minutil tuli Markus Viitkari viskest 9:5. Siis jäädi aga kuueks minutiks väravata ning Mamporia, Indrek Normak ja Vladislav Naumenko vähendasid vahe minimaalseks. Pealinlased said rünnaku uuesti toimima ning vaheajaks juhiti 12:9.

Kehra sai teisele poolajale ideaalse alguse – Anton Borovski vähendas vahet ja vastane jäi Kaspar Leesi eemaldamise järel vähemusse. Vahe aga oluliselt ei vähenenud ja püsis kahe-kolme värava peal pikalt, ehkki Nikolajev tõrjus Leesi karistusviskegi. Kehra püüdis mängutempot alla suruda, ent Tallinnat toitis hästi ka positsioonirünnak.

Rauno Aus kasvatas 40. minutil edu uuesti neljale väravale, tehes kiirrünnakust 18:14. Raudsepp tegi korrektiive ja meeskond püüdis väravavahti väljakumängijaga asendades ülekaaluga lüüa. Tallinna postide vahel sattus aga suurepärasesse hoogu Armis Priskus – mängu lõpuks kogunes mõned päevad tagasi 20-aastaseks saanud puurivahil 16 tõrjet.

Otsustav murrang toimus teise poolaja keskel, mil Kehra ei saanud kuus minutit väravatki ning Viitkar, Lees ja uuesti Viitkar tegid 49. minutil seisuks 23:17. Siitpeale hakkas vahe veelgi rebenema ning lõpuvile kõlades oli Tallinn võitnud 31:21 ning saab pühapäeval võimaluse karikavõitu kaitsta.

Viitkar viskas võitjate kasuks seitse väravat, endise koduklubi vastu mänginud Lees ja Marko Slastinovski lisasid viis ning Anton neli tabamust. Kehralastest oli täpseim Naumenko viie väravaga, Borovski tabas neli, Mamporia, Sergio-Silver Kreegimaa ja Uvis Strazdinš kolm korda.