Essenile teine järjestikune võit, Aue kukkus väljalangemistsooni

-Janar Mägi | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai pärast kuute järjestikust kaotust teise võidu TuSEM Essen, alistades võõrsil Hildesheimi Eintrachti 26:20 (11:8).

Essen jäi küll 5:7 taha, kuid viskas siis viis vastuseta väravat, millest kaks kanti Karl Roosna arvele. Külalised juhtisid poolajavileks kolme tabamusega ning said kuueväravalise võidu. Roosna kostitas eelviimasel kohal asuvat uustulnukat lõpuks nelja tabamusega.

EHV Aue alustas kodus liidri Bergischer HC vastu sitkelt. Külalised panid siiski 12:11 eduseisul järgmise käigu sisse ning juhtisid poolajavileks 17:12. Suurem vahe tuli sisse mängu lõpus, kui Bergischer HC tegi 23:18 eduseisul 5:0 vahespurdi ja võitis 29:22. Janar Mägi viskas Aue kasuks kaks väravat.

Tänased teised tulemused: DJK Rimpar Wölfe – Wilhelmshavener HV 30:24 (11:10), Dessau-Rosslauer HV 06 – HSC 2000 Coburg 24:30 (11:13), HSG Nordhorn-Lingen – SG BBM Bietigheim 22:31 (11:14).

Essen on 28. vooru järel 24 punktiga 11. kohal. Aue, kellest eile möödus HSG Konstanz, kukkus väljalangemistsooni 17. positsioonile. Nii Auel kui Konstanzil on koos 18 silma. Juhib Bergischer HC 52 punktiga. Teisel kohal olevat Bietigheimi edestatakse seitsme silmaga.