fbpx
Close

Euroopas mängivate eestlaste jaoks algas koondisepausi järgne aeg raskelt

Avatar
-Thomas Sivertsson ja Hendrik Varul | Foto: Helin Potter

Alanud nädalal saavad pärast pikemat pausi täishoo sisse pea kõik välismaised käsipalliliigad, aga juba eelmistel nädalatel pidasid meie pallurid 2020. aasta esimesi kohtumisi. Häid uudiseid olid eestlaste jaoks vähe – võite nappis ning rahvusmeeskonna joonemängija Hendrik Varul sai raske õlavigastuse.

Edukat debüüthooaega Rootsi esiliigas teinud Varuli koduklubi Hammarby IF pidas sõpruskohtumise kohalikus kõrgliigas hetkel neljandat kohta hoidva IFK Skövdega. Varul oli jõudnud visata ühe värava, kui tema parem õlg liigesest välja läks ning 24-aastase põlvalase pikemale mängupausile sundis.

“Kohe peale koondisetsüklit sõprusmängus oli rünnakul vastasega väike kontakt. Sain küll palli kätte, aga viskeliigutus jäi poolikuks ja parem õlg läks liigesest välja. Õnneks oli vastastel kirurg kohal, kes paar minutit hiljem õla paika tõmbas. Otsustati, et kuna mul oli esimest korda selline vigastus, siis operatsiooni ei tehta,” kirjeldas Varul.

“Esialgu arstid suuri prognoose teha ei soovinud, aga öeldi, et üldiselt paraneb sarnane trauma kahe kuuga. Meil on põhiturniiril viimane kohtumine 15. märtsil ja see tuleb kindlasti liiga vara. Loodetavasti peame aprillis üleminekumänge tõusuks kõrgliigasse ja siis naasmine tundub reaalsem,” kinnitas Varul, et taastumine algas hästi.

Neljapäeval käis Rootsi esiliigas platsil Armi Pärt, kes viskas küll kolm väravat, aga tema tööandja HIF Karlskrona pidi tunnistama tabelijuhi HK Aranäsi 32:22 (14:9) paremust. Liidril on 30 punkti, Varuli Hammarbyl teisena 26 ja mäng varuks ning Karlskrona paikneb samuti ühe vähempeetud kohtumise juures 18 silmaga neljandal astmel.

Soome meistriliigas võitles Siuntio IF end välja suurest kaotusseisust ning päästis viigi, mängides võõrsil Grankulla IFK-ga 27:27 (9:15). Sten Maasalu viskas SIF-i kasuks viis ja Ott Varik kolm väravat. Siuntiolased on liigatabelis 13 punktiga neljandal kohal, liidrikohta jagavatest Helsingi Dickenist ja Karjaa BK-46-st kuue silmaga maas.

Teine põhjanaabrite “Eesti klubi” ehk Helsingi IFK jätkab liigamängudega alanud nädalal, kuid Sten Toomla otsustas meeskonnast lahkuda ning pikale Soome-karjäärile punkti panna. Novembris põlveoperatsioonil käinud Ardo Punal kulgeb taastumisprotsess ja palliplatsile naasmisega läheb veel aega.

Kuidagi ei saa võidulainele hooaega hästi alustanud Saksamaa tugevuselt neljandal liigatasemel mängiv SG VTB/Altjührden. Rasmus Otsa koduklubil on viimasest viiest kohtumisest kirjas neli kaotust ja kaks nädalat tagasi pani meeskonna peatreener Christian Schmalz ameti maha. Laupäeval jäädi võõrsil 28:37 (18:18) alla HSG Delmenhorstile.

Luksemburgi naiste kõrgliigas algas aasta kümme päeva tagasi Alina Molkovale ja CHEV Diekirchile hästi, kui alistati HB Museldall 35:29 (16:14) ning Eesti parim naiskäsipallur kordas 16 väravaga hooaja skoorirekordit. Laupäeval aga kaotati võõrsil liidrile ja tiitlikaitsjale HB Käerjengile 18:26 (11:14), Molkova arvele jäi üheksa tabamust.

Mujal keskendusid eestlaste klubid aasta algul treeningutele ja sõpruskohtumistele. Näiteks Karl Toom viskas viis väravat TV Emsdetteni 35:26 võidumängus Jesper Bruno Bramanise tööandja HV KRAS/Volendami vastu. Samas sai Toom tugeva konkurendi tagaliini, sest meeskonnaga ühines Läti koondise raudvara Aivis Jurdžs.

Hollandlastega kohtus teinegi Saksamaa 2. Bundesligas mängiv eestlane. Karl Roosna ja HSG Krefeld alistasid Hollandi U21 koondise 38:29 ja Volendami 38:28. Roosna viskas esimeses mängus kolm väravat. Bramanis kaasmaalaste vastu Volendami eest ei mänginud, kuid on novembris saadud pöidlavigastusest taastunud ja sel nädalal juba platsil.

Andris Celminš ühines pärast koondisemänge oma Sloveenia koduklubiga Velenje RK Gorenje Austria-laagris ja aitas tiimi kahe väravaga 33:25 võidule kohaliku SC Ferlachi üle. Martin Johannson oli täpne kolmel korral, kui tema Bukaresti Steaua alistas sõprusmängus Rumeenia kõrgliigakaaslase CSM Fagarasi 32:28.

scroll to top