fbpx
Close

Eurosarjad teevad läbi suure muutuse, Meistrite liiga klubide arv väheneb

Avatar
-Montpellier HB | Foto: AP

Euroopa käsipalliliit (EHF) otsustas alates hooajast 2020/2021 meeste Meistrite liigas osalevate klubide arvu vähendada 12 võrra 16 peale.

EHF kaotab nõrgema tugevusgrupi ning 16 meeskonda jaotatakse kahte kaheksaliikmelisse alagruppi, mille kaks paremat pääsevad otse veerandfinaali ja 3.-6. koha meeskonnad veerandfinaali. Sama süsteem rakendatakse ka naiste Meistrite liigas, kus praegu on 16 võistkonda jaotatud nelja neljaliikmelisse alagruppi.

Senine EHF-i karikasari saab nimeks Euroopa käsipalliliiga. Seal selguvad kvalifikatsiooniringi järel 24 meeskonda, kes jaotatakse nelja kuueliikmelisse alagruppi, mille neli paremat pääsevad kaheksandikfinaali. Naiste Euroopa käsipalliliiga alagrupiturniirile pääseb 16 võistkonda, kes loositakse nelja alagruppi, kust igast ühest kaks paremat jätkavad veerandfinaalis.

Praegune Challenge’i karikasarja muudetakse EHF-i karikasarjaks ning seal jätkatakse sarnaselt praegusele play-offi süsteemis.

EHF otsustas ka, et meeste Meistrite liiga mängud peetakse kolmapäeval ja neljapäeval ning Euroopa käsipalliliiga kohtumised teisipäeval ja kolmapäeval. Naiste eurosarjades ja Challenge’i karikasarjas hakatakse mängima nädalavahetustel.

scroll to top