fbpx
Close

Fääri saarte muinasjutt sai imelise lõpu

Avatar
EHF-i logo | Foto: EHF

50 000 elanikuga Fääri saartele olid lõppenud Euroopa U17 meistrivõistlused tõeliselt edukad. 24 võistkonna osalusel toimunud turniiril võitsid Fääri saared finaalis kindlalt Rootsit 36:29. Pronksi võttis Island, kes alistas Valgevene 30:29.

Väikeriigi mängijad alustasid Eestiga samas alagrupis ja saavutasid seal viiest mängust neli võitu. Teel alagrupivõidule alistati Norra, Hispaania, Eesti ja Gruusia. Alla jäädi vaid Iisraelile.

Järgmises faasis võeti skalp Valgevenelt ja Ungarilt. Vahegrupi parimana liiguti finaali, kus alistati turniiri korraldajamaa Rootsi.

Tegemist oli 2002. aastal sündinud poiste esimese suurema turniiriga. Rootsis toimunud Euroopa lahtiste meistrivõistluste suurim skooritegija oli Fääri saarte tulevikutalent Elias Ellefsen Skipagotu 69 väravaga.

Eesti lõpetas EM-turniiri ning 23. kohaga, mis tähendas, et 24 meeskonna konkurentsis edestati vaid Suurbritanniat. Parim skoorija turniiril oli Sergio-Silver Kreegimaa 34 väravaga, järgnesid Aleksander Pertelson ja Sigmar Seermann 24 ning Mihkel Lõpp 16 tabamusega.

scroll to top