Fääri saarte noortekoondis kukutas järjepanu kaks käsipalli suurriiki

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Fääri saare noored on U17 EM-i alustanud uskumatute võitudega käsipalli suurriikide Hispaania ja Norra vastu.

Isegi paljude käsipallisõprade jaoks tundmatud Fääri saared on viimastel aastatel teinud läbi suure arengu ja eilset turniiri alustati hommikul kindla 32:22 võiduga Norra üle. Kusjuures mäng kulges puhtalt Fääri saarte taktikepi all, poolajaks juhiti juba 20:8. Fääri saarte kindel liider oli 11 väravaga Ellefsen, Karlsson lisas 7 väravat.

Õhtuses mängus lisati juba uskumatule tulemusele veel teine suur üllatus, kui alistati Hispaania 31:27. Seekordne kohtumine nii kindlalt ei tulnud, kui poolajaks oldi taga 16:15. Lõpuks suudeti siiski Ellefseni järjekordse 11 värava toel teinegi käsipalligigant põlvili suruda.

Eesti alagrupis mängival ja täiseduga jätkaval Fääri saartel on nüüd pärast kahte vooru koos Iisraeliga neli punkti, Hispaanial ja Norral on kaks silma, Eesti ja Gruusia on avapäeva järel punktita. Esikaheksasse ehk medalimängudele pääsevad alagrupi kaks paremat. Täna, teisipäeval, kohtuvad Fääri saared Eesti koondisega.