Grištšukile ja Prahale loositi eurosarja veerandfinaaliks vastased

-Martin Grištšuk | Foto: Praha Dukla

Euroopa Käsipalliliidu peakorteris Viinis toimus täna meeste Challenge Cup-i veerandfinaalpaaride loosimine. Ka ühel eestlasel oli ootamist palju, kuna Martin Grištšuk ja Praha Dukla olid taganud pääsu tugevuselt kolmanda eurosarja kaheksa parima hulka.

Loos viis eestlase koduklubi kokku teise Tšehhi liiga võistkonna, HCB Karvinaga. Dukla hoiab koduses meistriliigas teist kohta ning nende vastane asub neljandal positsioonil.

Meeskondade omavahelised mängud on sel hooajal kulgenud väga võrdselt, kui viimased viis kohtumist on lõppenud kolme või vähema väravalise vahega. Sel kalendriaastal on juba vastamisi mindud kahel korral ning mõlemal juhul jäi napilt peale Praha Dukla (27:25 ja 29:28)

Veerandfinaalide esimene mäng peetakse Karvina koduväljakul 21. või 22. märtsil ning korduskohtumine Prahas 25. või 26. aprillil

“Mina olin selleks tulemuseks valmis, kuidagi oli selline tunne sees, et meile Karvina vastaseks loositakse. Tegemist on kõva võistkonnaga. Iga mäng nendega on nagu sõda,” kommenteeris Grištšuk.”Esimene mäng toimub meie jaoks võõral väljakul, mis võib neile enesekindluse anda, kuna neil on alati täis saal pealtvaatajaid.”

“Viimase mängu Karvina vastu me võõrsil võitsime ning pääsesime tänu sellele karikafinaali. Seetõttu olen oma tiimis kindel ning arvan, et meil on kõik võimalused olemas, et siit paarist poolfinaali edeneda,” lisas eestlane.

Teistest paarides kohtuvad:

HC Victor (Venemaa) – CSM Bucuresti (Rumeenia)
AEK Athens (Kreeka) – AHC Potaissa Turda (Rumeenia)
Halden Topphandball (Norra) – Valur (Island)

Võidu korral kohtuvad Grištšuk ja Dukla poolfinaalis paari Victor – Bucuresti võitjaga